Як налаштувати термінальний режим.

Термінальний режим дозволяє користувачам працювати з ресурсами сервера безпосередньо. Він дуже зручний в тому випадку, якщо робочі станції не надто потужні і раціональніше безпосередньо працювати з ресурсами потужнішого сервера. Також термінальний режим дуже зручний для роботи з сервером через інтернет, так як він дозволяє скоротити трафік.
Інструкція
1
Встановіть серверу роль сервера терміналів. Для цього увійдіть через меню «Пуск» в «Панель управління» -> «Управління сервером».
2
Виберіть пункт меню «Додати нову роль». Зі списку виберіть «Сервер терміналів».
3
Проведіть перезавантаження сервера на прохання операційної системи.
4
Встановіть сервер термінальних ліцензій. Цей модуль необхідний для того, щоб сервер терміналів дозволяв множинні термінальні підключення.
5
Встановіть з'єднання з інтернетом і активуйте сервер термінальних ліцензій. Для цього необхідно ввести свої контактні дані.
6
Після активації сервера термінальних ліцензій запустите Client Access License Wizard і вказавши тип ліцензій, встановіть число користувачів вашого термінального сервера. Типів термінальних ліцензій може бути два. Тип Per Device - дозволено підключення певної кількості комп'ютерів. Тип Per User - дозволено підключення певної кількості користувачів.
7
Якщо ви плануєте підключення до сервера терміналів з інтернету, налаштуйте доступ до нього на маршрутизаторі і проксі-сервері. У ньому слід дозволити підключення на порт 3389 - цей порт використовується для термінального підключення до сервера. Також необхідно вказати маршрутизатора перенаправлення запитів з цього порту на внутрішній термінальний сервер. Проксі-сервер необхідно налаштувати таким чином, щоб він дозволяв обмін даними по порту 3389.
8
Налаштуйте доступ користувачів до термінального сервера. В оснащенні Terminal Server Manager у властивостях дозволів визначте список користувачів або груп користувачів, яким дозволений доступ в термінальний режим.
Зверніть увагу
При організації термінального доступу пам'ятайте, що порт 3389, який є портом для передачі даних в термінальній сесії, унікальний і ви не зможете організувати підключення до двох термінальним серверам з інтернету, використовуючи один і той же публічний IP-адресу.
Корисна порада
Розташовуйте термінальний сервер таким чином, щоб він здійснював обмін даними по захищеному шифрованому каналу. Для цього можна організувати VPN з'єднання, за яким проходитиме сесія термінального підключення або скористатися іншими програмами організації шифрованого каналу.