Як підібрати діоптрії. Як підібрати маску з діоптріями.

Підібрати окуляри для роботи або для постійного носіння вам допоможе лікар-офтальмолог. А ось дайверам доводиться підбирати собі окуляри або маску самостійно. І майже завжди вибір починається з труднощів при визначенні діоптрій.
Інструкція
1
Зверніть увагу, що окуляри з діоптріями використовуються для плавання на поверхні і для занурення на невелику глибину. У всіх інших випадках (пірнання, занурення з аквалангом) використовують маски. Але навіть якщо у вас стовідсотковий зір в звичайному житті, це не означає, що під час плавання ви будете бачити не гірше, ніж на поверхні води. Справа вся в тому, що значення показників заломлення світла в повітрі і в воді розрізняються досить істотно (1,0 і 1,3 відповідно).
2
Але якщо у вас поганий зір і ви носите контактні лінзи або звичайні окуляри, то при виборі спорядження для дайвінгу обов'язково їх зніміть і почекайте, поки очі трохи відпочинуть. До речі, ні в якому разі не надягайте контактних лінз при зануренні. По-перше, при попаданні води вони легко вимиваються з очей, по-друге, ви можете занести на них інфекцію, занурюючись у відкритих водоймах.
3
Купуйте окуляри або маску з лінзами трохи слабше, ніж ваші звичайні окуляри (приблизно на 0,5 діоптрій). Зверніть увагу: лінзи для масок та окулярів для плавання мають більший крок, ніж у звичайних очок (тільки в 0,5 або 1, а не в 0,25 діоптрій).
4
Купіть готові маски або окуляри з діоптріями, які підійшли саме вам. Проте якщо у вас астигматизм, то на цьому ваші поневіряння не закінчуються. Лінзи для корекції астигматизму можна виготовити тільки на замовлення за кордоном. Це спеціальні лінзи з оптичним адаптером.
5
Якщо у вас астигматизм виражений в слабкому ступені (0,5 діоптрій і менше), то ви можете і не замовляти спеціальних лінз. Використовуйте для плавання маски або окуляри зі звичайними сферичними лінзами.
6
Якщо у вас астигматизм в межах середнього ступеня (до 1,5 діоптрій), виберіть спорядження для плавання з поправкою на астигматизм (на половину величини астигматизму, тобто до 0,8 діоптрій).
Для корекції проблем із зором використовують контактні лінзи . У спеціальних салонах оптики з продажу, підбору лінз ви можете придбати кольорові лінзи , лінзи для роботи на комп'ютері, одноденні одноразові лінзи . У контактних лінзах можна займатися різними видами спорту, вести активний спосіб життя, бігати, плавати і т.д. Вони зручні, не обмежують поле зору, до них легко можна звикнути.
Інструкція
1
Розрізняють контактні лінзи з дизайну (мультифокальні, сферичні, торичні); за матеріалом (м'які і жорсткі); по режиму носіння лінз (традиційні, лінзи гнучкого режиму носіння, контактні лінзи пролонгованої режиму носіння, контактні лінзи частою і планової заміни); за ступенем прозорості (прозорі і забарвлені); за призначенням (терапевтичні, косметичні, декоративні та оптичні).
2
Перед вибором контактних лінз необхідно пройти повне обстеження в офтальмологічному кабінеті у фахівця. Обстеження у лікаря-офтальмолога включає в себе тести для визначення гостроти зору і периферичного зору, оцінку роботи очних м'язів, визначення внутрішньоочного тиску. Після проведення необхідних досліджень лікар видасть висновок про спосіб корекції зору.
3
Для підбору контактних лінз вам необхідно звернутися в спеціалізований салон оптики. Очі кожної людини мають різний розмір і форму, тому лікар-офтальмолог попередньо проведе спеціальні вимірювання очного яблука, його поверхні, досліджує рогівку очей. В підборі лінз дуже важлива ступінь сухості очей.
4
Всі дослідження органа зору проведені, і офтальмолог починає надягати на очі пробні лінзи . Далі через кожні 10-15 хвилин лікар перевіряє стан контактних лінз. Можливо, доведеться поміняти кілька пар контактних лінз, щоб переконатися, що лінзи зручні для вас, щільно і правильно прилягають і, що найголовніше, забезпечують хороший зір.
5
Необхідно навчитися надягати і знімати контактні лінзи , доглядати за ними. Додатково в салоні оптики купується контейнер для контактних лінз і розчини для їх зберігання. Не рідше одного разу на рік потрібно відвідувати лікаря-офтальмолога з метою своєчасної корекції гостроти зору.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=n_nDNLT7Y-g