Як замінити лампочку.

Кожній речі відведено певний термін служби. З цим люди змирилися давно. Але навіть раптом перегоріла лампочка може засмутити людину, яка раніше ніколи не опинявся в подібній ситуації і не замінював таку лампочку на нову.
Інструкція
1
У першу чергу (після вимикання світла за допомогою вимикача) необхідно відключити і електроенергію в тому приміщенні, де розташована перегоріла лампочка. Це потрібно зробити для того, щоб випадково не постраждати від дії електричного струму. Відключення можливо за допомогою перемикання тумблера автомата в розподільному щитку з положення "вкл." на положення "викл.". Якщо подібних позначень на тумблерах немає або ви точно не знаєте який з цих тумблерів відключає електрику саме в потрібному вам приміщенні, то можна з'ясувати це експертним шляхом, включаючи і вимикаючи кожен з них. Тільки майте на увазі, що в інших приміщеннях при цьому не повинно бути включених електроприладів, здатних перегоріти або втратити будь-яку інформацію від раптового відключення вами електроживлення (наприклад, комп'ютера).
2
Підготуйте заздалегідь лампочку потрібного вам формату. Для цього найкращим буде акуратно вивернути перегоріла і пред'явити її продавцеві у відділі електротоварів для покупки точно такий же. Адже лампочки бувають не тільки великі і маленькі, але й мають різну здатність до яскравості освітлення (на лампочках цей показник зазвичай позначений буквою W - кількість Ватт. Чим він більший, чим яскравіше буде світити лампочка), цоколь також буває тонкий і товстий. Є й інші особливості, але зазвичай цих достатньо для покупки "правильної" лампочки.
3
Не забудьте почекати деякий час і дати перегоріли лампочки охолонути, якщо вона перегоріла після деякого часу світіння, адже вона нагрілася і стала гарячою. При її зміні ви можете обпектися. Або можна при цьому використовувати м'яку ганчірочку.
4
Вивертайте лампочку проти руху годинникової стрілки, а нову вкручуйте - за годинниковою. При цьому не слід занадто щільно вкручувати лампу, так як можна її пошкодити.
5
Після зміни лампочки включіть спочатку тумблер автомата в розподільному щитку, а потім і перемикач звичайного вимикача в приміщенні. При першому пробному включенні не слід стояти безпосередньо під лампочкою, яку ви тільки що вкрутили, так як у випадку виробничого браку лампочка при включенні може розлетітися на осколки і поранити вас.
Корисна порада
Якщо ви раніше ніколи не міняли лампочку на нову самостійно, то краще для цього запросити більш досвідченого людини або викликати фахівця-електрика.