Як виготовити верстат. Як зробити верстак самому.

Верстак є невід'ємною частиною гарної домашньої майстерні. Без нього дуже важко виготовити добротні столярні вироби. Головні вимоги, що пред'являються до верстата - бути масивним і жорстким. Ці якості забезпечують необхідну точність виготовлення деталей і якість при подальшій збірці і обробці готового виробу. Добре виготовлений верстак може вірою і правдою прослужити не одному поколінню майстрів.
Вам знадобиться
  • - дерев'яні бруски,
  • - дошки;
  • - кріпильні елементи;
  • - рубанок;
  • - металеві стяжки;
  • - інструменти для роботи з деревиною;
  • - столярний клей;
  • - оліфа;
  • - лак.
Інструкція
1
Усвідомте для себе конструкцію верстата. Зазвичай він складається з стільниці, подстолья, затискного пристрою (або навіть з кількох).
2
Стільницю наберіть з двадцяти дощок розміром 50х100х2000 мм. У п'ятій і шістнадцятої дошках виберіть пази розміром 25х25 мм для упорів. Крок між пазами зробіть 250 мм. Пази повинні бути зроблені так, щоб перешкоджати провалення упорів всередину верстата.
3
Дошки з'єднайте між собою клеєм, призначеним для склеювання деревини, використовуючи металеві стяжки діаметром близько 10 мм, що проходять через просвердлені в дошках отвори. Склеюються поверхні дощок попередньо обстругати.
4
Після висихання стільницю ретельно простругані для забезпечення плоскій поверхні. Після всихання деревини зробіть додаткову обтяжку гайок на металевих стяжках.
5
Ніжки для верстака виготовте з брусків розміром 100х100х800 мм. У передніх ніжках виконайте пази для установки опорних кронштейнів. Кронштейни будуть кріпитися до поздовжньої балці, використовуваної при обробці дверних полотен або торців віконних рам.
6
Каркас подстолья виконайте з двох рам, прикріпивши їх до ніжок. Для рам підійдуть дошки перетином 50х100 мм, з'єднані «в шип». Врежьте рами в ніжки на глибину 25 мм і з'єднайте з ніжками за допомогою болтів. Нижню раму обшийте зверху листом фанери товщиною 10 мм.
7
Для додання верстату додаткової жорсткості приробити до нього одну задню і дві бічні стінки. Стінки виготовте з фанери товщиною 10 мм або листа ДСП. У лівій частині верстата зробіть шафку з дверцями.
8
Прикріпіть стільницю до верхньої рамі за допомогою болтів, які загвинтите в заздалегідь просвердлені отвори. Головки болтів утопите в гнізда, щоб вони не виступали над площиною стільниці.
9
З смуг фанери товщиною 20 мм виготовте стусло - пристосування для розпилювання заготовок під фіксованими кутами. Закріпіть стусло на верстаті за допомогою стопорів, встановлених в отвори стільниці.
10
Виготовлений верстак просочіть оліфою і покрийте масляним лаком.