Як вказати директорію.

Найчастіше необхідність вказувати шлях до якої-небудь папці виникає при створенні скриптів або прикладних програм. Правила запису шляху до директорії при цьому залежать від використовуваної мови програмування і типу операційної системи. Крім того, можливі дві форми запису адреси каталогу - абсолютна і відносна.
Інструкція
1
Скористайтеся менеджером файлів ОС Windows, щоб скопіювати абсолютний шлях до потрібної директорії - це незмірно знижує шанс помилитися, порівняно з ручним набором. Провідник запускається натисканням клавіш WIN + E або подвійним клацанням по ярлику «Мій комп'ютер» на робочому столі. Розкривши в ньому потрібну папку, виділіть і скопіюйте в буфер обміну (CTRL + C) що міститься в адресному рядку повний шлях до цієї директорії. Далі можна використовувати вміст буфера обміну по вашому розсуду.
2
Використовуйте вбудовану функцію dirname мови PHP, щоб отримати повний шлях до директорії на веб-сервері. Найпростіший варіант її використання можна записати так: PHP-скрипт з таким змістом треба помістити в ту директорію, шлях до якої вас цікавить. Ввівши в адресний рядок браузера http-адресу цього скрипта і натиснувши клавішу Enter, ви запустите його, а скрипт виведе в порожню сторінку повний шлях до директорії. Звідси його можна скопіювати і далі використовувати за призначенням.
3
Починайте вказівку повного шляху до директорії з букви диска, якщо набирати його доводиться вручну. Після букви повинно стояти двокрапка, а далі треба перерахувати через зворотний слеш (у разі ОС Windows) всі папки на шляху до потрібної директорії, починаючи з кореневої. Наприклад: C: \ Program Files \ Avira \ keys \
4
Заміняти букву диска на подвійний зворотний слеш, якщо потрібна директорія знаходиться на одному з ресурсів, підключених по локальній мережі. Наприклад: \\ OtherComp \ SharedDocs \
5
Використовуйте прямий слеш замість зворотного при вказівці шляху до папок Unix-систем. Наприклад:/home/someFolder/
6
Застосовуйте скорочену форму запису шляху до папок, якщо треба вказати його положення щодо іншої папки (відносний шлях). Відносний шлях вважає кореневої папкою ту, в якій лежить документ, який звертається до потрібного Фолдер. Наприклад, якщо веб-сторінка знаходиться в папці home, і в ній треба прописати шлях до папки images, вкладеної в home, то у відносному шляху досить вказати images/.