Як поставити мету уроку.

Для початківця вчителя правильно поставити мету уроку - непросте завдання. На складання стандартного конспекту уроку, без якого досвідчений педагог може просто обійтися, у молодого вчителя йде дуже багато часу. До того ж, часто виникає проблема розмежування цілей і завдань уроку. Який би предмет ви не вели, принципи постановки цілей, в общем-то, скрізь одні й ті ж.
Інструкція
1
Не здійснюйте головної помилки більшості молодих педагогів. Мета уроку ставиться до складання основного конспекту, а не після. Постановка мети як висновок з уже готового плану - це відписка і формальність. Саме з мети уроку повинен витікати його формат, хід завдань, які ви дасте дітям, а не навпаки.
2
Зрозумійте, що таке мета уроку. Мета - це те, до чого ви прагнете, то, чого хочете досягти, провівши даний урок. Наприклад, ви хочете, щоб на уроці літератури учні отримали уявлення про те, що таке романтизм в літературі і в романі «Євгеній Онєгін» зокрема. Ось вам і одна з можливих цілей: «Дати уявлення про поняття« романтизм ».
3
Визначте тип мети, яку хочете поставити, виходячи з попереднього прикладу. Всі цілі можна умовно розділити на чотири великі групи - освітні, виховні, корекційні та розвиваючі. Можливо, ви збираєтеся поставити відразу всі ці цілі, а може бути, вам вистачить і якийсь одной.К освітнім ставляться цілі, орієнтовані на навчання дітей. Тобто, такі цілі починаються словами «пояснити», «дати», «навчити». До виховним - ті цілі, які спрямовані на виховання духовного і морального обличчя учня. Це цілі «сформувати ставлення», «дізнатися, які емоції викликає ...», «сприяти розвитку ... (того чи іншого почуття)». До розвиває належать ті, які спрямовані на розвиток того чи іншого навику учнів. Наприклад, «Навчити аналізувати ліричний твір» або «Прищепити навички роботи з картами». Корекційні цілі ставляться лише в крайніх випадках, наприклад, в роботі з коррекционними класами.
4
Поставте мету. Вмійте відрізняти мета від завдання. Якщо говорити в загальному і цілому, то завдання - це шляхи досягнення мети, це ті пункти, виконуючи які ви досягнете поставленої мети.