Як змінити режим дитини.

Ваш малюк підріс і тепер добре спить всю ніч. Але буває, що укласти його в належний час неможливо - відповідно вранці підняти його в садок не виходить. Або навпаки - дитина лягає спати рано і встає з першими променями сонця. У цьому випадку батьки мріють виспатися хоча б до 7 ранку. Як зрушити біологічний годинник малюка без шкоди для його здоров'я?
Інструкція
1
Процес зміни біологічного ритму дитини має певну послідовність. Слід відразу врахувати, що мова йде про здорових дітей. Якщо дитина хвора, або у нього ріжуться зуби - нехай його розпорядок дня залишається за його усмотренію.Детям старше 9 місяців цілком можна змінити режим дня, налаштувавши його на свій розсуд. Сенс змін полягає в поступовому зміщенні часу пробудження і відходження до сну, хвилин по 15 кожен день. На перший погляд дуже просто, але потрібно враховувати одну особливість. Для маленької людини характерна прихильність не тільки до часу засинання і пробудження, але також до часу прийняття їжі і прогулянок. Інтервали між цими заходами він інтуїтивно запам'ятовує і намагається виконувати (вимагати це від дорослих).
2
Якщо дитина жайворонок - вибираємо день, коли він не сильно втомився і укладаємо його спати на 15 хвилин пізніше. Прокинеться малюк, швидше за все в своє звичне час, але брак сну постарається заповнити під час іншого (денного) сну. Головне - не дати йому спати вдень. Відповідно зрушуємо час прийняття їжі і прогулянок. Зсув режиму дитини на півтори - дві години відбувається через два - три тижні, головне - рухати біологічний годинник не більше ніж на 15 хвилин в день.
3
Якщо дитина сова - пробуємо будити його на 15 хвилин раніше. Відповідно на 15 хвилин зміщаємо весь його звичний розпорядок. Звичайно, розбудити малюка раніше не завжди виходить без капризів. Потрібно бути до цього готовими, приготувати нові іграшки, книжки і т.д. Відсутні 15 хвилин не давайте йому доспати протягом денного сну, тоді укладати його на ніч на 15 хвилин раніше вийде з другого - третього дня зміни режиму. Через пару тижнів вийде не тільки грунтовно зрушити час укладання на ніч, але і прискорити цей процес. Коли на процес засинання буде йти не більше 10 хвилин - значить, вам вдалося зрушити біологічний годинник малиша.Вибірайте оптимальний час для сну, ігор і прогулянок - і ви з вашим малюком будете комфортно себе почувати.
Зверніть увагу
Змінювати режим дитини не можна, якщо він нездоровий, якщо у нього ріжуться зубки або якщо йде акліматизація.
Корисна порада
Вибирайте для початку зміни режиму дитини день, коли він здоровий і повний сил. Будіть дитину раніше не більше ніж на 15 хвилин в день.Ежедневно записуйте новий час підйому і відходження до сну.