Як визначити жорсткість води в акваріумі.

Для життя риб дуже важлива не тільки температура води в акваріумі, але і її жорсткість. Так називають рівень солей кальцію і магнію. Якою має бути жорсткість води і як її визначити?
Інструкція
1
Жорсткість найчастіше розділяють на постійну і тимчасову. Тимчасову ще називають карбонатної, вона пов'язана з перебуванням у воді іонів кальцію і магнію, які можна прибрати за допомогою кип'ятіння. Вимірювання карбонатної жорсткості, як правило, проводиться за допомогою кип'ятіння певної кількості води і зважування утвореного осаду. Але на практиці це зробити досить важко, тому застосовують наступний метод: підготуйте необхідні реактиви та обладнання. Вам знадобиться дистильована вода, 38% розчин соляної кислоти (його можна купити в господарському магазині або взяти в шкільному кабінеті хімії), метиловий оранжевий індикатор, лабораторний посуд, шприц без голки.
2
Приготуйте потрібний розчин соляної кислоти. Для цього розчиніть 4 мл купленої соляної кислоти в 300 мілілітрах дистильованої води. Потім доведіть об'єм розчину до літра. Будьте гранично обережні: попадання кислоти на шкіру призведе до важких хімічних опіків. Чи не вдихайте пари кислоти і при розведенні додавайте обов'язково кислоту в воду, а не навпаки.
3
Відміряйте 50 мл. акваріумний води для дослідження. Додайте в неї метиловий оранжевий індикатор до отримання насиченого жовтого кольору. Наберіть кислоту в шприц і по краплі додавайте в розчин, спостерігаючи за зміною кольору. Як тільки колір розчину різко зміниться на помаранчевий, відзначте витрачений кількість кислоти.
4
Розрахунок жорсткості ведеться наступним чином: жорсткість води = (концентрація кислоти * обсяг кислоти)/кількість води. Карбонатная жорсткість вийде рівної обсягу витраченої кислоти. Щоб перевести вийшло значення з мл/екв в градуси, помножте його на 2,804.
5
Перевірте, чи підходить вийшов рівень жорсткості для розведення риб вашого виду. Пом'якшити воду можна за допомогою додавання питної соди.