Як відремонтувати настінні годинники.

За принципом дії годинникового механізму можна виділити три основні види настінних годинників - електронні, електронно-механічні та механічні. Приклад найпростішої конструкції механічних годинників з гирьовим двигуном - знайомі практично всім годинник з зозулею. На їх прикладі можна розглянути типові поломки цього виду годин, а також способи їх усунення.
Інструкція
1
Звукові сигнали зозулі не збігаються з показанням стрілок часовПроверьте положення штифта поворотного вала. Якщо він відігнуть - підігніть його вгору. Для усунення цієї неполадки не обов'язково розбирати годинник - досить просто відкрити дверцята в правому вікні корпусу.
2
Кількість ударів бою не збігається з показанням стрелокСніміте гирю бою. Поставте годинну стрілку на цифру, відповідну кількості прозвучали ударів. Прикріпіть гирю бою на місце і виставте реальне час за допомогою вартовий і хвилинної стрілок. Якщо ж несправність не вдалося усунути, необхідно відрегулювати зазор важеля рахунки в пазах лічильного кола. Відкрийте задню стінку корпусу годин. Встановіть в якому місці лічильного кола збивається бій. Підігніть ніжки важеля включення бою в потрібну сторону.
3
Випадають штифти хвилинного колеса Акуратно зніміть стрілки годинника. Зніміть гачок і відкрийте дверцята зозулі. Від'єднайте і зніміть панель корпусу. Встановіть гирю бою і уважно поспостерігайте за роботою годинникового механізму. Від'єднайте хвилинне колесо і втулку. При необхідності виправіть штифти хвилинного колеса. Вставте штифти на місце і акуратно закріпіть.
4
Фігурка зозулі застрялаОткройте задню стінку корпусу годин. Вивчіть положення хвостовій частині фігурки. Фігура зозулі повинна знаходитися на верхній площині свистка. Встановіть фігурку на покладене місце і зафіксуйте її на кронштейні.
5
Голос зозулі звучить спотворено і слабоОткрутіте гвинти кріплення міхів. Вийміть міхи з корпусу і перевірте їх звучання. Для цього необхідно кілька разів підняти і опустити міхи. Прочистите звукову щілину хутра і добийтеся бажаного тону. Для збільшення звуку слід трохи підігнути важіль хутра вниз, для усунення деренчання - вгору.