Як підібрати оперативну пам'ять.

Оперативної пам'яттю (ОП) називається робоча область для діяльності центрального процесора (CPU). У ній зберігаються дані і програми, запущені в даний момент роботи комп'ютера. ОП є тимчасовим сховищем даних і в момент перезавантаження або виключенні ПК вона повністю «порожніє».
Інструкція
1
Динамічна пам'ять з довільним доступом або DRAM - за цією технологією виконується ОП в сучасних комп'ютерах.
2
Вибрати оперативну пам'ять не так-то просто. При цьому нам потрібно приділити увагу типу пам'яті, її пропускної здатності, латентності (таймингам) й обсягом.
3
Тип ОП. Є кілька типів пам'яті і перед вибором потрібного важливо визначити, чи підтримується він материнської картою вашого ПК. А ось список типів оперативної пам'яті: DDR характеризується подвійною швидкістю передачі даних. Зараз цей тип ОП застарів морально і фізично і вже майже не використовується. Модуль DDR має 184 контакту і стандартне живить напруга в 2,5 В; DDR2 отримав сьогодні найбільш широке поширення. Дозволяє робити вибірку 4-х біт за такт, в той час як DDR - тільки 2 біти. Має по 120 контактів з кожного боку. Напругу живлення складає 1,8 В.DDR3 дозволяє робити вибірку вже 8-ми біт за один такт. Контактів має теж 240, як і DDR2, а стандартне його напруга складає всього лише 1,5 В. Крім того, у DDR3 знижений споживання енергії на 40% щодо пам'яті DDR2. Тому, для ноутбуків і нетбуків така пам'ять практично незамінна.
4
Тепер поговоримо про пропускну здатність. Чим більше у шини ОП цей показник, тим більше продуктивність комп'ютера. Приміром, якщо пропускна здатність процесора дорівнює 10600Мб/с, то ми можемо купити і встановити відразу два модуля ОП з пропускною здатністю 5300 Мб/с кожен. І вони будуть відмінно працювати в двоканальному режимі. Використовуючи DDR і материнську плату, яка дозволяє використовувати і трьохканальний режим, можна встановити три модуля ОП DDR3.
5
Латентність або тайминги. Це тимчасові затримки сигналу. В технічні нетрі вдаватися не будемо. Варто лише сказати, що чим менше тайминги - тим безперечно краще.
6
І останнє, обсяг ОП. Модулі з обсягами 512, 1024, 2048 МБ найбільш популярні в даний час. Тут все зрозуміло: якщо пам'яті мало - комп'ютер гальмує, а ось зайвої пам'яті ніколи не буває. Висновок - купуйте пам'ять з найбільшим обсягом.