Як виростити фіалку з листа.

Вирощування фіалок з листових живців є, мабуть, самим простим способом їх розмноження. На відміну від вирощування багатьох екзотичних рослин, процес укорінення живців фіалки не пов'язаний з додатковими складнощами і, слідуючи декільком простим радам, ви можете отримати з листа цілком життєздатне молоде рослина.
Вам знадобиться
  • - лист фіалки;
  • - невелика ємність з темного скла;
  • - деревне вугілля;
  • - керамзит або будь-який інший дренаж;
  • - листова земля;
  • - верхової торф;
  • - сфагнум.
Інструкція
1
Для живцювання виберіть здоровий лист з другого або третього ряду, якщо рахувати від нижньої частини розетки. Листовий держак повинен бути міцним, зеленим, без ознак засихання або гнілі.Отделіте лист від розетки і обріжте держак гострим ножем під кутом у сорок п'ять градусів. Зріз живця має злегка підсохнути, для цього залиште його на повітрі на півгодини.
2
Найчастіше листові живці укорінюють у воді. Щоб це зробити, візьміть темну скляну ємність з вузьким горлечком, наповніть її кип'яченою або відстояною водою кімнатної температури і поставте туди держак. Ємність з держаком слід тримати в освітленому місці, але уникати потрапляння на лист прямих сонячних променів.
3
Час від часу перевіряйте стан держака. Якщо він почав підгнивати, обріжте його знову, підсушіть зріз протягом сорока хвилин, загорнувши листову пластинку у вологу тканину, і обробіть місце зрізу деревним вугіллям. Після цього держак знову можна ставити в чисту воду.Следіте за рівнем води. Якщо він знизився, підлити в ємність кип'яченої води кімнатної температури.
4
Держак слід висаджувати в грунтову суміш, коли у нього з'являться корінці завдовжки сантиметр - півтора. Деякі квітникарі воліють тримати лист у воді до появи молодої листової розетки біля основи черешка, але при цьому існує небезпека, що частина держака і молодого листя встигне подгніть.Для приготування посадкової суміші візьміть дві частини листової землі, одну частину верхового торфу і дві частини сфагнума. Для посадки живця підійде невелика місткість на зразок пластикового стаканчика з набору одноразового посуду. Виконайте в дні стаканчика отвір і насипте на дно керамзит. Зверху викладіть добре перемішану і зволожену ґрунтову суміш і посадіть вкоріненого живця на глибину не більше одного сантиметра. Поливайте вкоріненого живця водою кімнатної температури. Можете накрити ємність з держаком прозорою скляною банкою або пластиковим пакетом.
5
Коли біля основи черешка з'являться молоді листові розетки діаметром чотири - п'ять сантиметрів, обережно вийміть рослина з стаканчика, відокремте поросль і розсадите по окремих горщиках.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=yH61aD7e1TA
Зверніть увагу
Вирощування фіалки з листа. На всіх етапах. В якості горщиків можна використовувати пластикову тару з під молочних продуктів. Пересадите фіалку разом з грудкою землі в горщик, більший діаметром на 1-1,5 см. Вниз і по краях додайте землю "Сенполія". Можна зробити цю землю самому: - 2 частини листової землі - 1 частина луговий землі - 1,5 частини хвойної землі - 1 частина піску - 1 чайна ложка товченого вугілля на 300 грам землі.
Корисна порада
Як виростити фіалку з листа. Вкорочувати черешок * аркуша фіалки має сенс у будь-якому випадку. Лист з укороченим черешком буде достатньо стійко триматися в субстраті і не доведеться застосовувати різні «підтримують» кошти типу шматочка пінопласту і пр .. Довжина черешка листа ніяким чином не впливає ні на приживлюваність листочка фіалки, ні на кількість діток. Тепличка з підручних засобів. Розглянемо два способи вирощування фіалки з листочка.