Як малювати аквареллю.

Пейзажі, натюрморти і портрети, зроблені аквареллю, легкі і прозорі. Не дивно, що багато хто хоче навчитися працювати в цій техніці. Навчитися малювати аквареллю не так просто, як може здатися. Потрібно запастися терпінням і слідувати основним правилам.

В першу чергу, придбайте якісні матеріали та інструменти. Хороші акварельні фарби коштують недешево, але необов'язково купувати відразу великі набори. Для початку вам буде потрібно дві болючих пензлика - 3-5 мм для дрібних деталей і 1 см для фону. Пензлики повинні бути м'якими, в змоченому стані утворювати гострий кінчик. Можна взяти ще одну плоску жорстку кисть, якою зручно знімати зайву фарбу. Папір для акварелі повинна бути щільна, з вираженою текстурою. Для змішування фарб підійде пластикова палітра, осередки якої перед роботою потрібно обробити наждачним папером, щоб фарби в них не скочувалися.

Перед тим, як почати малювати, закріпіть папір на рівній поверхні. Приготуйте об'ємну баночку з чистою водою і м'яку ганчірочку, про яку можна промокнути кисть.

Намітьте контури малюнка тонкими олівцевими лініями. Так як в акварелі немає білої фарби, відразу визначте, які місця потрібно залишити чистими. Деякі художники радять перед тим, як наносити фарбу, промити лист під струменем води, щоб видалити залишки графіту, пил і жирні плями.

Малювати аквареллю потрібно зверху вниз. Спочатку намалюйте фон, а коли він просохне, можна приступати до деталей. Для роботи над фоном наберіть на велику кисть фарбу, добре розведену водою, і горизонтальними рухами пройдіться по паперу. Розбавляючи фарбу, пам'ятаєте, що акварель світлішає після висихання. Не варто наносити більше трьох шарів фарби, інакше пропаде та прозорість, за яку і цінують акварель.

Для промальовування деталей умочіть кінчик тонкої пензлика у фарбу і малюйте, тримаючи пензель вертикально.Потренируйтесь прати верхній шар фарби жорсткої пензлем, змоченою водою. Це допоможе в зображенні блідих або напівпрозорих об'єктів. Хмари добре виходять, якщо розмивати фон великий чистою вологою пензлем. Якщо ви десь помилилися, під струменем води легко змити фарбу на певній ділянці. Просохле акварель при цьому не сильно постраждає.

Експериментуйте з відтінками і різними способами малювання, і дуже скоро ви виробите свій особливий стиль.