Як сформувати драцену. Як сформувати крону драцени.

Драцена - тропічна рослина, яке досить часто зустрічається в міських квартирах. Точніше навіть це ціле сімейство рослин, серед яких зустрічаються карлики і гіганти. Найбільш популярні драцени облямована, запашна, дракон, Сандера. Ці рослини не дуже вимогливі до догляду. Досить забезпечити їм відповідне місце, регулярно протирати листя і формувати крону.
Вам знадобиться
 • - драцена;
 • - гострий ніж або секатор;
 • - шматочок вати;
 • - трохи спирту;
 • - деревне вугілля;
 • - сірка;
 • - препарат епін;
 • - препарат Корневін;
 • - мох;
 • - поліетиленовий пакет;
 • - гумка;
 • - кілочки;
 • - банку з водою.
Інструкція
1
Красива крона у драцени виходить при стимулюванні зростання бічних пагонів. Ця рослина, як і більшість інших, прагне рости вгору. Якщо дати йому таку можливість, сил на розвиток бічних бруньок у нього не залишиться. Тому дочекайтеся, коли квітка досягне потрібного вам розміру і видаліть верхній держак.
2
Верхівку драцени краще не відщипувати, а зрізати. Для материнської рослини результат буде один і той же, але при обрізанні ви отримаєте життєздатний держак. Намітьте точку, що знаходиться на 5-6 см нижче верхівкової бруньки.
3
Як і до будь-якої операції, до обрізання верхівки необхідно підготуватися. Ніж або секатор повинен бути чистим, краще навіть протерти його ваткою, змоченою спиртом або одеколоном. Розтлумачте деревне вугілля або отсипьте трохи порошку сірки. Це потрібно для обробки «рани».
4
Обріжте верхівковий держак в призначеній точці. Драцені, в принципі, все одно, прямої буде зріз або косою, тому робіть так, як вам зручніше. Місце зрізу присипте деревним вугіллям або сіркою. Зрізаний держак поставте в банку з водою, додавши туди трохи вугілля. Тижнів через три держак дасть коріння і можна буде садити його в землю.
5
Нові бічні пагони з'являться через пару тижнів. Дайте їм трохи підрости. Коли вони досягнуть бажаного розміру, виконайте з ними ту ж операцію, що і з верхівкою. Таким чином, можна зробити крону драцени дуже красивою і густий. Ці живці теж дадуть коріння, і рослини з них виходять нітрохи не слабкіше, ніж з верхівкового.
6
Якщо бічні пагони відразу рости не побажають, їх необхідно простимулювати іншим способом. Обприскати нирки Епін. Якщо і після цього паростки чи не з'являться, влаштуйте рослині невелику тепличку. Поставте по периметру горщика розпірки і натягніть на них поліетиленову прозору плівку.
Корисна порада
Живці можна не ставити в банку, а відразу ж посадити. Наповніть горщик листової землею або легким субстратом, застроміть рослина. Увіткніть по краях горщика 6-8 паличок, натягніть на них прозорий поліетиленовий пакет і прикріпіть його до горщика гумкою. Занадто високу драцену з задерев'янілі стволом можна обрізати методом повітряної відводки. Виберіть частину стовбура, на якій поміститься кому землі. Зріжте зайві пагони і зробіть 2 кільцевих надрізу. Відстань між ними повинна бути близько сантиметра. Проріжте кору до деревини. Зробіть декілька вертикальних надрізів між кільцями і зніміть кору. Кору над кільцем припудріть корневіном. Лісовий мох намочіть тим же розчином, обмотайте навколо кільця і закріпіть гумкою. Обмотайте мох прозорим поліетиленом. Можна розрізати уздовж прозорий разовий стаканчик, видалити його дно і прикріпити з двох сторін до стовбура. Тижнів через три з'являться корені і можна буде відрізати нову рослину. На материнській драцені не забудьте обробити місце зрізу деревним вугіллям.