Як розрахувати діагональ телевізора. діагональ ТВ і відстань до глядача.

Бажаючи придбати новий телевізор, багато хто стикається з проблемою вибору. Ще 20-30 років тому на полицях магазинів побутової техніки стояли 2-3 моделі телеприймачів. То в даний час існують десятки марок, сотні моделей, які різняться набором функцій, способом прийому сигналу, розміром і ціною. Однак для багатьох вирішальним фактором стає вибір діагоналі телевізора .
Інструкція
1
Розмір екрана (а саме, розмір діагоналі) і габарити самого телевізора розраховуються на основі розмірів самого приміщення, де буде стояти купується техніка, відстані від глядача до екрану і її призначення.
2
Параметри діагоналі виражаються в дюймах (''), причому зазвичай вказується 2 цифри - діагональ видимої площі зображення і повний розмір кінескопа або рідкокристалічної матриці. Деякі компанії йдуть на хитрощі і вказують не видимий, а повний розмір, тому при покупці слід уточнити обидва показники.
3
Усі телевізори зазвичай відносять до декількох груп. Найчастіше це 14 '', 20 '', 21 '', 25 '', 32 '' і 36 '' екрани. Разом із зростанням діагоналі збільшуються і габарити самого телевізора. Тому, якщо ви плануєте купувати телевізор діагоналлю від 25 '', то відразу розраховуйте і місце під телевізор, адже навіть рідкокристалічний телевізор має глибину до 60 см. До того ж? за нормами безпеки між корпусом і стіною або стінками ніші повинен залишатися зазор щоб уникнути перегрівання техніки.
4
За тим же нормам безпеки, але вже для здоров'я, необхідно розрахувати розмір діагоналі і за рекомендованим віддалі від очей глядача до екрану. Якщо це стандартний телевізор формату 4: 3, то відстань має дорівнювати не менше ніж 3, а краще 5 діагоналях телевізора.
5
Подумайте, на якому місці буде організовано перегляд телепередач, де буде стояти телевізор, виміряйте відстань і розділіть його на 5. Отримана цифра буде максимальною діагоналлю телевізора. Наприклад, крісло, на якому буде сидіти глядач, відстоїть від телевізійної тумби на 3 метри, виходить, що оптимальною діагоналлю стане 60 см або 24 дюйми.
6
Ділити відстань на 3 має тільки в тому випадку, якщо ви націлені на покупку РК-телевізора з розгорткою не менше 100 Гц і форматом 4: 3. У таких телевізорів на відносно близькій відстані мерехтіння екрану, яке є головним негативним фактором, що впливає на здоров'я, практично непомітно.
7
Випромінювання при таких відстанях не завдає шкоди, воно може становити небезпеку лише в безпосередній близькості від екрану, на відстані в кілька сантиметрів. Для РК-телевізорів формату 16: 9 рекомендована відстань - не менше 2,5 діагоналей екрану.
Під терміном «діагональ» мається на увазі розмір екрану телевізора. Цей термін вживається щодо всіх різновидів сучасних телевізорів, у тому числі - плазмових. Як правило, діагональ вимірюється в дюймах, який складає 2,5 см. Хоча останнім часом деякі вітчизняні виробники телевізорів поступово переходять на позначення діагоналі в більш звичних нам сантиметрах.

На що впливає діагональ телевізора? Чим більше діагональ телевізора, тим він дорожче коштує. Це цілком закономірно, адже на його випуск необхідно витратити більше коштів, ніж на модель з маленьким екраном. А ось на якість відтвореного зображення діагональ екрану має опосередкований вплив. Цей параметр більшою мірою залежить від вирішення телевізора, його формату і контрастності, якості його матриці. Проте чим більше діагональ телевізора, тим комфортніше його дивитися. Маленький екран, яким би контрастним і яскравим його зображення не було, викликає у глядача його людини певний дискомфорт.

Щоб вибрати діагональ телевізора правильно, оцініть відстань, з якої його будуть дивитися

На вибір діагоналі будь-якого телевізора, будь то плазмова або жидкокристаллическая модель, впливають всього два фактори: відстань від екрана до глядачів і величина дозволу. Щоб вибрати діагональ телевізора правильно, необхідно пам'ятати, що чим більше відстань до його екрану, тим більше неясним і розпливчастим буде зображення. Тому або придбайте телевізор із солідною діагоналлю, або при перегляді телевізора розташовуйтесь ближче до екрану. Загальне правило вибору діагоналі для даного параметра таке: зі збільшенням відстані до екрану телевізора на кожні 2 метри ширина діагоналі повинна збільшуватися приблизно на 10 дюймів.

Правильно вибрати діагональ телевізора можна на основі його дозволу

Дозвіл телевізора надає найбезпосередніший вплив на якість його зображення. Чим воно вище, тим яскравіше і яскравіше «картинка». Щоб правильно вибрати діагональ телевізора, необхідно розуміти, що найвищою роздільною здатністю володіють телевізори з маленькими екранами. У міру збільшення діагоналі дозвіл неминуче зменшується, що робить зображення більш розпливчастим. Виняток становлять телевізори вищої цінової категорії, створювані за передовими технологіями. У них із збільшенням діагоналі якість зображення практично не страждає. Обов'язково приймайте це до уваги, отруюючись в салон побутової техніки за покупкою.