Як створити сайт швидко і легко.

В реаліях сучасного інтернету web-сайти можуть стати не тільки засобом задоволення потреби в творчості, підвищенні самооцінки або донесення своїх поглядів і переконань до широкого кола осіб, але і хорошим джерелом доходу. Системи контекстної реклами, тизерну мережі та приватні рекламодавці конкурують за увагу і лояльність web-майстрів, бажаючи отримати місця на їхніх сайтах. Дізнаючись це, безліч людей замислюється над питанням про те, як створити сайт швидко і легко.
Вам знадобиться
  • - браузер;
  • - підключення до інтернету;
  • - акаунти в системах електронних платежів або пластикова карта з невеликою сумою на рахунку.
Інструкція
1
Придбайте послуги хостингу. Скористайтесь каталогом хостинг-сервісів http://hostobzor.ru для того, щоб скласти список відповідних хостинг-планів. Перегляньте сайти постачальників послуг і виберіть одного. Переконайтеся в тому, що хостер приймає оплату в зручному вам вигляді (електронні гроші, пластикові картки, і т.д.). Зареєструйте аккаунт на сайті хостинг-провайдера. Замовте і оплатіть послуги. Отримаєте дані для доступу до сервера і різних сервісів (FTP, SSH, web-панель і т.д.).
2
Зареєструйте домен для сайту. Підберіть сервіс реєстрації доменів. Авторитетного і відомого каталогу провайдерів даного виду послуг не існує. Однак з питань вибору реєстратора можна проконсультуватися з членами російськомовного співтовариства web-майстрів на спеціалізованих ресурсах, таких як domenforum.net або forum.searcengines.ru.
3
Реєструвати домен можна як безпосередньо на сайті реєстратора, так і на сайтах його партнерів (реселерів). Як правило, реєстрацію набагато вигідніше виробляти саме у реселера, оскільки ціна домена тут може бути нижче в рази. Приміром, сервіс http://registerme.ru, що є партнером акредитованого реєстратора http://r01.ru, пропонує домени в зонах .ru і .рф за цінами, більш ніж у п'ять разів нижчими, ніж це робить реєстратор. При цьому технічно домен обслуговується у реєстратора, а партнер лише приваблює і консультує клієнтів.
4
Після вибору сервісу зареєструйте на ньому аккаунт і підберіть доменне ім'я. Використовуйте сервіс whois для перевірки зайнятості домену. Поповніть рахунок аккаунта зручним способом і оплатіть реєстрацію обраного домену.
5
Прив'яжіть домен до хостингу. Додайте домен в панель управління хостинг-аккаунтом. Дізнайтеся адреси DNS-серверів, які обслуговуватимуть доданий домен. Дана інформація може бути виведена безпосередньо після додавання домену в панель. Вона також може бути доступна на сайті хостинг-провайдера. Делегуйте зареєстрований домен з DNS-серверами хостинг-провайдера. Увійдіть в панель сервісу реєстрації доменів. Задайте для домену сайту список DNS-серверів хостинг-провайдера.
6
Підберіть CMS для сайту. Визначте, ресурсом якого типу буде сайт. Якщо це буде блог, то має сенс вибрати WordPress (http://wordpress.org) або Drupal (http://drupal.org). Для побудови вікі-ресурсів добре підходить MediaWiki (http://www.mediawiki.org). Форуми можна створювати на основі платного ПО Invision Power Board, vBulletin або безкоштовного SMF (http://simplemachines.org). Ресурси змішаного типу (портали, новинні сайти, сервіси) також можна виконати на основі Drupal, завдяки його розширюваності і гнучкості. Завантажте дистрибутиви обраного ПО на свій комп'ютер.
7
Встановіть CMS основного сайту і якщо треба, форуму на хостинг. Це має сенс робити після закінчення процесу делегування домену. Але якщо домен ще не делегований, просто пропишіть адресу сервера хостинг-провайдера у файлі hosts.
8
Проведіть настройку системи управління контентом, налаштуйте движок форуму і інші скрипти. Створіть розділи сайту і форуму. Створіть групи користувачів. Встановіть відповідні теми оформлення.
Швидко зробити сайт починаючому веб-майстру можуть допомогти всілякі конструктори і програми, що мають функціонал візуальних редакторів. На сьогоднішній день створити сайт може навіть користувач, який раніше ніколи не займався створенням інтернет-ресурсів і не знайомий з HTML.

Використання конструкторів сайтів

Безкоштовні конструктори дозволяють створити сайт, адаптований під вимоги початківця веб-майстра. Серед найбільш багатофункціональних ресурсів можна відзначити Ucoz, Wix, Nethouse, Saitodrom. Кожен з даних сервісів дозволяє всього за пару годин створити повноцінний проект. Відмінною особливістю конструкторів є можливість вибору вже готових шаблонів, наявність докладного опису кожної функції панелі управленія.Чтоби створити сайт з використанням обраного сервісу, перейдіть на його головну сторінку. Натисніть на кнопку «Реєстрація». Деякі сайти дозволяють створити обліковий запис навіть без вказівки додаткової інформації - на ресурсах реалізована система автоматичної реєстрації за допомогою акаунтів в соціальних мережах. Після заповнення всієї необхідної інформації вашому сайту буде присвоєно інтернет-адресу і ви зможете перейти в панель управління. Конструктори мають інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, достатня кількість документації і приміток, щоб вже через деякий час після знайомства з системою веб-майстер зміг приступити до створення досить якісного проекту.

Програми для створення сайтів

Візуальні редактори дають можливість починаючому сайтостроітеля створити проект без базових знань HTML. Відмінною особливістю таких програм є наявність вікна редагування і блокового інтерфейсу, який дозволяє переміщати і створювати необхідні елементи для створення дизайну сайту і наповнення його контентом. Функціонал подібних програм додається можливістю збереження отриманого сайту і його автоматичного вивантаження на сервер. Таким чином створення сайту відбувається в одній програмі і користувачеві не потрібно використовувати будь-які додаткові інструменти.Среді найбільш відомих і зручних програм для створення інтернет-ресурсів можна відзначити WebSite X5, відмітною особливістю якої є підтримка великої кількості шаблонів і створення складних інтерфейсів (наприклад, інтернет-магазинів). Іншою популярною серед користувачів програмою є SiteEdit. Серед безкоштовних візуальних редакторів можна відзначити «Міні-Сайт» і WebProject.Перейдіте на офіційний сайт розробника програми та завантажте останню версію візуального редактора, після чого запустіть завантажений інсталятор і дотримуйтесь інструкцій на екрані. Після закінчення установки запустіть програму за допомогою ярлика на робочому столі. Приступайте до створення сайту через спеціальний покроковий інтерфейс, який буде відображений на екрані.