Як зробити домашній ляльковий театр.

Постановка домашнього спектаклю - цікаве і відповідальна справа. Діти починають відчувати себе справжніми художниками і артистами, Вони з нетерпінням чекають, коли мама зробить чергову ляльку, а декорації готові робити самі. Не перешкоджайте. Краще покажіть, як зробити будиночок або деревце, щоб їх можна було закріпити на ширмі. Ляльок намагайтеся робити в одному стилі, щоб можна було їх використовувати в різних спектаклях.
Вам знадобиться
 • - нитки для в'язання;
 • - клаптики;
 • - старі рукавиці і рукавички;
 • - картонні трубки;
 • - коробки від побутової техніки;
 • - кольоровий папір;
 • - поролон;
 • - картон;
 • - гуаш;
 • - пензлики;
 • - клей ПВА;
 • - ножиці;
 • - 2 стільці;
 • - велика дошка;
 • - покривало;
 • - мотузка;
 • - дерев'яні бруси;
 • - дверні петлі;
 • - столярні інструменти.
Інструкція
1
Підготовку до спектаклю почніть зі сценарію. Найзручніше його писати на комп'ютері. Знайдіть потрібну казку. Випишіть, які персонажі і декорації вам будуть потрібні. Напишіть, що знаходиться на сцені в момент початку дії. Виглядає це приблизно так. «Лісова галявина. Під деревами стоїть хатинка на курячих ніжках. Близько порога спить кіт ». Розпишіть слова за ролями і дії персонажів.
2
Театральні ляльки бувають різними. Для домашнього театру найбільше підходять рукавичкові. Відвідайте найближчий іграшковий магазин. Можливо, там знайдеться щось підходяще, благо театральні ляльки продаються окремо і наборами. Постарайтеся підібрати їх так, щоб вони підходили один одному по стилю.
3
Якщо потрібних ляльок в магазині не виявиться, зробіть їх самі. Це буде навіть і краще, оскільки ви зможете зробити персонажів відповідно до розміру руки кожного актора. Можливо, у вас лежать без діла рукавички, пара від яких втрачена, або старі рукавиці. Вони можуть дуже стати в нагоді. У рукавички зріжте кінчики вказівного і середнього пальців. Розріжте їх уздовж, щоб місця розрізів стикалися один з одним. Точно так же вступите і з безіменним пальцем і мізинцем.
4
Сшейте попарно зрізи вказівного і середнього пальців. Те ж саме зробіть з безіменним і мізинцем. Замість п'яти пальців на рукавичці вийшло три. З клаптиків або шматочків хутра зробіть руки або лапи. Виріжте 2 маленьких гуртка, присборить їх по краю швом «вперед голку», вставте маленькі шматочки поролону і затягніть. Пришийте кульки до рук іграшки.
5
Зробіть голову. Це теж коло з тканини або межа. Точно так само, як при виготовленні рук, присборить коло по краю, набийте і затягніть. З'єднайте голову і тулуб картонній трубкою і пришити. Декоруйте голову на свій розсуд. Риси обличчя можна вишити або зробити аплікацією зі шматочків фетру. Волосся робляться з хутра або вовняних ниток. Нитки при цьому складаються вдвічі і пришиваються до голови в шаховому порядку. Щоб у зайчика або ведмедика стояли вушка, вставте в них шматочки картону. Можна використовувати голови від зламаних іграшок.
6
Подбайте про ширму. Якщо у вас поки що немає справжньої, натягніть поперек кімнати мотузку і повісьте на неї покривало. Правда, в цьому випадку можливість поставити декорації дуже невелика. Можна прикрасити саму ширму квітами або деревами. Для більш солідною ширми необхідно взяти 2 стільці і дошку. Поставте стільці спинками один до одного на деякій відстані, а зверху покладіть дошку. Задрапіруйте конструкцію На неї можна поставити і зроблений з картонної коробки будиночок, і дерева.
7
Відчувши, що ваше захоплення театром - всерйоз і надовго, зробіть справжню ширму. Вона може бути великою або портативної, яка ставиться на стіл. Вам знадобиться 3 дошки однакової довжини і 2 або 4 дверні петлі. З'єднайте дошки дверними петлями, На нижню частину ширми прибийте широкі дерев'яні бруски, щоб вона була стійкою. Можна зробити стаціонарну драпіровку, а можна просто закривати ширму шматком тканини.
8
Декорації до такої ширмі прикріплюються кнопками або гвоздиками. Постарайтеся зробити оформлення, яке підійде до кількох спектаклів. Можна зробити і двосторонні декорації. Наприклад, з одного боку будиночок буде дерев'яний, а з іншого - цегляний.
Корисна порада
Для самих маленьких акторів можна зробити пальчиковий театр. Це просто кілька ковпачків, на які наклеєні обличчя людей або мордочки тварин. Для такого театру не потрібно ні сцени, ні декорацій. Ширму можна зробити з великої картонної коробки. У неї потрібно залишити 3 сторони. Оклейте її тканиною або кольоровим папером.
Багато молодих батьків задаються питанням про те, як же зробити домашній театр . Хтось любить театр тіней, а хтось - театр ляльок. Щоб вашим дітям було весело на святі, зробіть для них домашній театр . Дітям особливо подобається театр ляльок.
Вам знадобиться
 • Театральна ширма; п'єса або сценарій казки, яку ви збираєтеся показувати дітям; ляльки, яких ви можете купити або зробити самі.
Інструкція
1
Для початку повісьте ширму. Якщо ширму у вас не вийшло знайти, згодиться звичайне ковдру. Повісьте його в дверному отворі або в кутку кімнати і скріпіть підручними засобами. Покличте дітей - нехай і вони вам допоможуть. Це доставить їм масу позитивних емоцій.
2
Посадіть дітей так, щоб їм було добре все видно. Визначте, в якій послідовності будуть виходити ваші ляльки на сцену, починайте спектакль.
3
Ляльки, виходячи на сцену (за ширму), повинні з'являтися або знизу, або збоку. Слідкуйте, щоб до виходу ляльки, діти випадково її не побачили. При виконанні різних ролей не забувайте міняти голос, коли берете іншу ляльку.
4
Якщо в кімнаті є діти віком від чотирьох років, то можете дати їм нескладні ролі, щоб і вони теж взяли участь в театр альном виступі, адже їм цього теж хочеться. Постарайтеся виконувати ролі так, щоб дітям було по-справжньому весело і вони хотіли виходу ляльок на біс.
Корисна порада
Якщо всі діти задоволені і щасливі, якщо під час спектаклю ви чули сміх і веселощі, якщо діти вимагають продовження історії - будьте впевнені, у вас все вийшло. Частіше влаштовуйте такі вистави!