Як зробити товарну накладну. зробити ліву товарну накладну.

Деякі компанії в процесі своєї господарської діяльності використовують товарні накладні (форма ТОРГ-12). Дані документи є підтвердженням поставки товарно-матеріальних цінностей. Як правило, вони оформляються разом зі рахунок-фактурами. Дані форми відносять до виправдувальним документам, саме тому дуже важливо правильно їх заповнювати.
Інструкція
1
Товарна накладна, як правило, складається з двох сторінок. На першій ви побачите табличну частину, яка при великій номенклатурі може перейти на наступну сторінку, де знаходиться інформація про додатки, відповідальних особах, а також розміщуються загальні відомості про вантаж (кількість місць, вага і т.д.).
2
Спочатку заповніть всі реквізити організації, тобто вкажіть вантажовідправника і постачальника. Слід зауважити, що вони бувають різними, тобто якщо у вашій організації є підрозділи, то і заповнювати ці рядок потрібно особливо. Наприклад, ваша організація відправляє пиломатеріал з одного підрозділу, значить найменування, адреса, ІПН вказуєте саме підрозділи, а ось в рядку «постачальник» необхідно вказати головний офіс.
3
Те ж саме зробіть і з реквізитами контрагента. В тому випадку, коли платник і вантажоодержувач мають однакові реквізити, заповнюйте їх в обох рядках. Деякі бухгалтера залишають порожній рядок, але це невірно.
4
У правій стороні ви побачите невелику табличку, в якій необхідно вказати всі коди, наприклад, ОКПО. Після цього вкажіть порядковий номер документа і дату складання.
5
Далі переходите до заповнення табличної частини. Вказуйте номер, найменування товару, одиницю виміру, код за ОКЕІ (його можна подивитися в довіднику). Вид упаковки вказувати необов'язково. Далі заповніть решту графи. Нижче підведіть підсумок.
6
Після табличній частині ви побачите рядки, в яких необхідно вказати кількість аркушів накладної, число місць поставляється вантажу, різні сертифікати на товар (якщо є).
7
Далі проставте посаду, дату і розпишіться. З правого боку вантажоодержувач також повинен поставити розпис дату і якщо необхідно - вписати номер і дату довіреності. Відтиски печаток організацій повинні неодмінно перебувати на товарної накладної.