Як розводити птахів.

Для якісного виробництва потомства півень має велике значення. Тому відбір молодняку і його правильне вирощування - хороший заставу в майбутньому мати якісне потомство. Для вирощування молодих півників існують певні правила.
Інструкція
1
По-перше, перед розведенням молодняку необхідно підготувати приміщення. Для цього приберіть старий послід і сміття, помийте стіни, побілити свіжогашеним вапном все приміщення.
2
Продезінфікуйте весь інвентар, який будете використовувати для годування.
3
Забезпечте приміщення опаленням і достатнім освітленням. У перші дні температура повинна бути не нижче 24 градусів, а освітлення цілодобове. Після двотижневого віку світло можна зменшити до 12-14 годин на добу.
4
Продумайте вільний доступ до корму. Для кожного курчати необхідно по 2.5 см годівниці. З віком ця відстань збільшуйте.
5
Якщо приміщення має одне невелике віконце, зробіть його відкривається, це забезпечить постійну вентиляцію і приплив свіжого повітря.
6
У приміщенні обов'язково закладіть глибоку підстилку.
7
Продумайте місце для вигулу молодняка. Випускати маленьких півників на прогулянку починайте з тижневого віку, якщо на вулиці ясна і тепла погода. Спочатку час прогулянки становить кілька хвилин, з кожним днем його збільшуйте.
8
У перші два тижні годуєте курчат курячими яйцями, звареними круто, додаючи різну зелень (кропиву, зелена цибуля, листя кульбаби). Домішується домашній сир, зварене пшоно. У кормах повинні бути присутніми мінеральні речовини і вітаміни. Щоб отримати збалансований раціон, до двотижневого віку давайте корм через кожні три години, далі періоди між годуваннями збільшуйте. У місячному віці молодняк зазвичай годують 3-4 рази на день. Дуже корисно додавати в корми свіжу терту моркву, конюшину, люцерну. Для цього перемішуйте їх з подрібненою кукурудзою і спеціальними комбікормами, які випускаються для різного вікового ряду молодняка.
9
З вирощуваного молодняку у двомісячному віці відберіть тих, які більш підходять для виробництва потомства. Це мають бути півники з найбільш вираженими вторинними статевими ознаками. Перевагу віддавайте птаху з яскраво-червоним гребенем, блискучим оперенням, пишним хвостом. Вважається, що у хорошого півня-виробника має бути не менше семи зазубрин на гребені.
Рідкісне сільське подвір'я не оголошується вранці півнячим співом. Кури невибагливі, легкі в догляді, витрати на їх утримання невеликі, а яйця і дієтичне м'ясо завжди користуються попитом. Розведенням курей у домашніх умовах успішно може зайнятися навіть непрофесіонал.
Інструкція
1
Якщо ви вирішили облаштувати на своїй ділянці домашню міні-птахоферму, почніть з курника. Його роль може зіграти будь-яке приміщення, навіть сарай, збитий з дощок. Головне, щоб у ньому було тепло і сухо. Сідала можна зробити зі звичайних жердинок, надійно укріплених на середній висоті, а в ролі гнізда використовувати кошики і дерев'яні ящики, набиті соломою або сіном. Курям знадобиться місце для вигулу, чим більше вони проводять часу, копаючись в землі, тим здоровіше будуть. Пісок, камінчики, трава, черевички і личинки значно збагатять їх щоденний раціон.
2
Купувати для розведення можна як курчат, так і дорослу птицю. Будь птахофабрика завжди має у продажу і тих і інших. Курчата обійдуться вам набагато дешевше, але знадобиться, як мінімум, 5 місяців раніше, ніж вони виростуть. Частина пташенят не доживуть до дорослого віку, а серед тих, що вижили може виявитися занадто багато півників, яких тільки й залишиться відправити в суп. Залишати більше 1 півня на 10 курей нераціонально. Самець-альфа все одно не дасть противнику нормально жити, буде постійно його тероризувати.
3
Але птахів потрібно буде ще чимось і годувати. Кури досить всеїдні, тому з полюванням поласують як спеціально приготованим для них комбікормом, так і кухонними відходами. З особливим задоволенням поїдають вони яєчну шкаралупу, кальцій з якої їм необхідний для виробництва нових яєць. Як поїлки використовуйте велику пляшку з водою, перевернуту шийкою вниз в плоске блюдо. Не забудьте надійно укріпити конструкцію.
4
В цілому курка несеться один раз на дві доби. Нехитрі розрахунки показують, що 20 курок забезпечать вас десятком яєць щодня. Таким чином, вже через пару місяців всі витрачені на розведення курей гроші окупляться з лишком. Більше того, кури почнуть ще й розмножуватися. Якщо ви помітили, що одна з курок початку характерно квоктати, поспостерігайте за нею. Як тільки вона остаточно всядеться на гніздування, підсипте їй яйця в кількості від 15 до 20 штук. Тільки не беріть яйця, що зберігалися в холодильнику. Через 21 день ви зможете почути з гнізда радісне попискування. Квочка в змозі сама виростити свій виводок, але, тим не менш, постарайтеся захистити молоду сім'ю від потенційних небезпек і загроз. Курча для кішки - ласа здобич, а обдурити курку їй нічого не варто.
5
Як бачите, розведення курей - справа проста і прибуткова. А продукція домашньої птахоферми вигідно відрізняється від магазинної за смаком і якістю.