Як затемнити фон у фотошопі. Як зробити задній фон приглушений фотошоп.

В деяких фотографіях зайво світлий фон псує все враження від перегляду. Він відволікає, увага розсіюється по всьому знімку, і глядачеві важко зосередитися на чомусь одному і головному. Кращим виходом з цієї ситуації може стати затемнення фону.
Інструкція
1
Фотошоп, як відомо, є професійним графічним редактором з дуже великим набором інструментів, тому варіантів затемнення фону на фотографії існує безліч. Можна просто малювати по картинці затемняющей пензлем, можна виділити головних персонажів на окремий шар за допомогою ласо і приглушити яскравість фонового шару, або ж просто скористатися яким-небудь світловим фільтром. Ми ж хочемо вам запропонувати інший спосіб. На перший погляд він виглядає трохи складним, насправді ж нічого важкого або незвичайного робити не доведеться, а результат такого затемнення виглядає дуже природно і красиво.
2
Для успішної роботи нам знадобляться Швидка маска і Градієнт, розташовані на панелі інструментів. Різновид обираного градієнта залежатиме від форми головного елемента фотографії. Наприклад, при роботі з портретом краще вибирати градієнт номер два з променями, що розходяться з центру, в нашому ж випадку буде використовувати градієнт номер 4, який дасть нам плавний перехід уздовж всього головного елемента.
3
Натисніть кнопку Швидкої маски. Перейдіть до інструменту градієнт, виберіть найбільш підходящий вам варіант і застосуєте градієнт до зображення так, щоб головний елемент виявився залитим червоним кольором. Виглядати це повинно приблизно так.
4
Натисніть ще раз кнопку Швидкої маски, вийшовши тим самим із її режиму. Поєднаннями клавіш CTRL + J скопіюйте виділену область на новий шар. Перейдіть в меню по пунктам Image - Adjustments - Brightness/Contrast. Порухайте повзунки, знижуючи яскравість шару, і підвищуючи або знижуючи його контрастність. Все залежить тільки від того, який ви хотіли б бачити майбутню фотографію. Якщо при цьому затемняются та області, які ви хотіли б залишити світлими, в цьому немає нічого страшного. Увімкніть на робочому столі маску шару і, чергуючи білу і чорну м'які кисті, приберіть або додайте затемнення на потрібну ділянку знімка.
5
Можна сказати, що фон вже затемнений, у нас з'явився підсвічений головний елемент на фото - це дівчина в білому, і абсолютно темний фон. Результат виглядає трохи неприродним, і якщо ви віддаєте перевагу варіант, що виглядає більш натурально, понизьте прозорість верхнього шару відсотків на 30-50. Даний алгоритм підійде не тільки для затемнення фону, але і для створення віньєток різної затемненности та діаметру.