Як запобігти забрудненню навколишнього середовища.

Тема забруднення атмосфери хвилює сьогодні багатьох. Не випадково першими до цього прийшли іноземці - вже зараз більшість упаковки у них йде у вторинну переробку, землеробство і садівництво здійснюється по щадить для грунту схемою, а всі продукти проходять обов'язкових екологічний контроль. У нашій країні на рівні держави поки не вводяться суворі обмеження або заборони, але в силах кожної людини внести свій маленький внесок у захист екології.
Вам знадобиться
  • пильність і бажання поліпшити екологію в своєму районі, терпіння
Інструкція
1
Слідкуйте за тим, як ви витрачаєте воду. Чиста вода, вільно хлище з водопровідного крана, може бути не тільки джерелом величезних рахунків, але і причиною забруднення водойм. Адже коли ви виливаєте чисту воду в каналізацію, вона змішується там з брудною водою і нечистотами. Потік забрудненої води проходить через очисну систему, але, звичайно ж, не очищається повністю. Така, умовно очищена вода, знову надходить у річку, приводячи до її забруднення хімічними та органічними відходами. Виходить, що ви просто так, по недбалості, збільшили кількість брудної води у власній області. Намагайтеся витрачати чисту воду економно.
2
Якщо вирушаєте кудись на природу, обов'язково візьміть з собою побільше пакетів і мішків для сміття, щоб зібрати за собою все, що може зашкодити екології. Палити багаття і палити в лісі потрібно дуже обережно, але пожежі завдають биоценозам набагато менше шкоди, ніж гори сміття і речовини, які не розкладаються природним чином. Залишки присутності людини не тільки псують зовнішній вигляд полян і галявин, але і можуть служити джерелом хвороби і смерті безлічі диких тварин і птахів. Завжди прибирайте за собою все сміття і по можливості намагайтеся очищати галявини і ліси від сміття, залишеного іншими.
3
Подбайте про чистоту повітря. Відмовтеся від використання аерозольних балончиків, газових дезодорантів і лаків. Якщо у вас є можливість їздити на велосипеді або роликах - використовуйте її. Це дуже корисно для здоров'я, дозволяє зберегти озоновий шар і знизити концентрацію шкідливих речовин у повітрі міста. Ніколи не кидайте виробничий і технічний сміття, а також пластик, гуму або інші хімічні похідні. Продукти горіння цих речовин шкідливі для навколишнього середовища та їх утилізацією повинні займатися спеціальні заводи.
Зверніть увагу
Якщо ви помітили витік якого-небудь небезпечної речовини або скупчення газу, необхідно звернутися в міліцію або службу з надзвичайних ситуацій у вашому районі. Цілком можливо, що не відбувається нічого страшного, але краще проявити пильність.
Корисна порада
Можливо, вам здасться, що старань однієї людини недостатньо, щоб зберегти сприятливу екологію і не допустити погіршення стану нашого життя. Але це не так. Навіть одна людина, змінивши свій спосіб життя, може вплинути на навколишнє середовище. Не бійтеся зробити цей крок, він обов'язково окупиться.