Як краще і дієвіше промити ніс.

Щоденна гігієна ротової порожнини повинна обов'язково включати в себе промивання носа. Ця процедура позбавляє носоглотку від слизу, приносить відчуття свіжості і легкого дихання. Більше того, промивання носа є відмінною профілактикою респіраторних захворювань, оскільки скупчення слизу в носі - найсприятливіше середовище для розмноження бактерій і патогенних мікроорганізмів.
Вам знадобиться
  • - йодована сіль - 2 ст.л.;
  • - кип'ячена вода - 0,5 л;
  • - плоске блюдце або спринцівка з гумовим наконечником.
Інструкція
1
Розчиніть в теплій кип'яченій воді 2 ст.л. солі, добре перемішайте. Якщо для промивання використовуєте блюдце, налийте в нього приготовлений сольовий розчин і починайте промивати ніс. Нахиліться низько над ванною, піднесіть блюдце до носа. Одну ніздрю закрийте, а іншу занурте у воду і повільно втягуйте в себе.
2
Рот тримайте відкритим, щоб вода при промиванні носа проходила по задній стінці носоглотки і безперешкодно витікала з рота. Разом з водою буде відходити велику кількість слизу. Таким же чином промийте і другу половину носа. Використовуйте приблизно по 3 блюдця для кожної ніздрі. Після кожного промивання ретельно висмарківаться ніс і тільки потім продовжуйте процедуру.
3
Після промивання носа може з'явитися тимчасове відчуття закладеності носа і вух. Це пов'язано з наявністю води в пазухах носа. Щоб від неї повністю позбутися нахиліться дуже низько над ванною і поверніть голову спочатку на один бік (на 1 хвилину), а потім на іншій. Далі наберіть в рот звичайною прісної води і сильно закинувши голову, прополощіть кілька разів горло. Це сприяє відходженню залишків сольового розчину.
4
Промити ніс можна і за допомогою спринцівки. Наберіть в неї той же сольовий розчин. Нахиліться низько над ванною. Поверніть голову на лівий бік, а наконечник спринцівки введіть в праву ніздрю. Влийте в неї повністю розчин. Рот також тримайте відкритим. Таким же чином промийте ліву ніздрю, повернувши голову на правий бік.
Корисна порада
При нежиті і будь-якому захворюванні дихальних шляхів, які супроводжуються нежитем, промивати ніс слід в перший день - кожну годину, на другий день - кожні 3 години, в наступні дні - вранці і ввечері. Для промивання носа і полоскання горла можете застосовувати розчин яблучного оцту (на склянку води 1 ст.л. яблучного оцту) або хвойний відвар.