Як розвинути бажання читати.

Читання книг, безумовно, розширює кругозір і робить з людини більш приємного співрозмовника. Незважаючи на це, багато людей просто фізично не люблять читати, проте подолати себе в цьому питанні цілком можна.
Інструкція
1
Скористайтеся аудіокнигою. Якщо процес читання вам не до душі, але прагнення духовно розвиватися дає про себе знати, то скористайтеся аудіокнигами. Технічно, це не більше ніж файли в форматі .mp3, які можна помістити на будь-який плеєр і слухати в транспорті чи вдома, лежачи на дивані. Текст читають приємним голосом, який добре сприймається на слух. Втім, існують і підводні камені: таке сприйняття книг складно назвати дійсно інтелектуальним заняттям, т.к. ви не будете мати можливості «пригальмувати» і подумати над чимось - тільки перекручуючи аудіозапис з певних моментів.
2
Читайте те, що вам подобається. Безумовно, правило «кожен поважаючий себе людина зобов'язана прочитати ...» має місце бути, проте ні в якому разі не намагайтеся читати щось через силу. Ви не тільки безцільно втратите час, а й отримаєте заряд негативних емоцій, пов'язаних із самим процесом. Спробуйте перебирати жанри, роки, авторів та напрямки. Якщо ви почали свій читацький шлях з творів Коельо, і вам рішуче не сподобалося, спробуйте щось прямо протилежне - Ніцше чи Фукуяму. Або почніть читати зовсім іншу область літератури, начебто Хеммінгуея або Уеллса.
3
Приділяйте читання хоча б годину в день. Навіть якщо на перших порах сам процес буде вам не надто приємний, переступіть через себе. Деяка «акліматизація» мозку до «нового способу отримання інформації» може зайняти час. Це відбувається через те, що людина, незвичний читати, швидко втомлюється від інтенсивної мозкової діяльності: одночасно потрібно розпізнавати букви, складати слова, аналізувати їх і докладати фантазію, щоб представляти написане. Не турбуйтеся - вже після декількох книг всі ці процеси почнуть проходити легко і автоматично, і ви зможете приділяти читанню стільки часу, скільки захочете.
Корисна порада
Якщо ви не знаєте, що читати - скористайтеся списками в інтернеті, наприклад, «100 книг, які повинен прочитати кожен».
Любов до читання вчить дитини самостійно мислити, збільшує його словниковий запас і розвиває ерудицію. Більшість батьків розуміє, що це необхідно, але не всі знають, як розвинути у дитини бажання читати.
Інструкція
1
Якщо малюкові читати книги з самого раннього віку, приділяючи цьому заняттю досить багато часу, а не роблячи це періодично, дитина почне сам цікавитися читанням, є варіант читати казки не до кінця, тоді малюк швидше захоче дізнатися, чим скінчилася історія і поступово звикне до читання.
2
Купуйте книги, орієнтуючись не тільки на свій смак, але і на смак вашого малюка, радьтеся з ним, він буде більше довіряти вам і погодитися прочитати книгу, обрану на його замовлення.
3
Добре, якщо у вашому будинку дитина з дитинства буде бачити велику бібліотеку, до якої всі домашні ставитимуться, як до особливого місця. Все книги повинні утримуватися в порядку, бажано розвивати у малюка звичку дбайливо ставитися до друкованих видань, навчіть його розставляти томики на полиці, виділеної для нього особисто, нехай протирає там пил самостійно, а підклеювати відірвалися сторінки ви можете разом з ним, перетворивши це заняття в гру.
4
Як розвинути у дитини бажання читати - це питання ви повинні, перш за все, поставити самим собі. Хто як не тато з мамою є об'єктом наслідування дитини ? Якщо ви не читаєте, і малюк не бачить вас з книгою в руках, навряд чи він дослухається ваших прохань піти в бібліотеку. Діти завжди наслідують батьків, демонстрація наочного прикладу є найкращим методом залучення дітей до читання. Подумайте про майбутнє свого чада, розширить чи він запас своїх знань без читання, чи навчиться тренувати увагу і пам'ять, нарешті, чи стане освіченою людиною, від вас в першу чергу залежить його майбутнє.
5
Сучасний світ за допомогою комп'ютерних ігор та інтернету заманює простими розвагами незміцнілі уми наших дітей. Справитися з цим під силу неординарним особистостям, якщо ви бажаєте добра своїй дитині, станьте такою особистістю і ваше дитя візьме в руки книгу.