Як розрахувати кількість пряжі. Як розрахувати скільки потрібно пряжі.

В'язання є найдавнішим способом людини виготовляти для себе одяг. Крім того, що це корисне захоплення, воно, як ніяке інше заняття, сприяє релаксації. Речі, пов'язані своїми руками, ексклюзивні і оригінальні, тому багато пані захоплено в'яжуть на спицях або гачком. Однак дуже часто, особливо у початківців в'язальниць, виникає питання, як розрахувати кількість пряжі, необхідної для вив'язування вподобаної кофтинки або светри.
Вам знадобиться
  • • викрійка майбутнього виробу;
  • • спиці або гачок, якими ви збираєтеся в'язати;
  • • моток пряжі, обраної для в'язки;
  • • сантиметрова стрічка або лінійка.
Інструкція
1
Для того щоб точно розрахувати кількість пряжі, потрібно визначитися з щільністю в'язки, яка буде використана при виготовленні вироби з цієї пряжі. Для цього необхідно пов'язати пробний зразок. В'яжуть його тими ж інструментами, пряжею і типом в'язки, якими будуть в'язати всі виріб цілком. Розмір зразка повинен бути достатнім, щоб вмістити в себе рапорт узору (частина візерунка, яка повторюється в орнаменті періодично). Часто розмір пробного зразка становить 20 (30) петель на 10 (12) рядів.
2
Вимірявши боку пробного зразка сантиметром або лінійкою, можна визначити точну кількість петель в його квадратному сантиметрі. Ширина зразка (тобто відстань між його матеріалами кромок петлями в ряду) дорівнюватиме кількості петель в сантиметрі кожного ряду пробника. По довжині вертикальної кромки зразка можна визначити, скільки рядів буде в його сантиметрі.
3
Після вимірювання сторін зразка потрібно розрахувати кількість петель і рядів. Для цього необхідно розділити кількість петель (або рядів) на довжину сторони зразка в сантиметрах. Наприклад, зразок з 30 петель і 10 рядів матиме розміри 15 см x 5 см. Це означає, що в одному квадратному сантиметрі даного зразка помістяться 2 петлі і 2 ряди.
4
Тепер потрібно визначити довжину або вага нитки, використаної для вив'язування даного зразка. Якщо у вас є точні електронні ваги, то можна зважити зразок. Так можна зрозуміти, скільки грамів пряжі пішло на його вив'язування. Якщо ж пряжа дуже легка або у вас немає побутових електронних ваг, то доведеться, розпустивши зразок, виміряти довжину нитки сантиметровою стрічкою або лінійкою. Потім необхідно поділити її на кількість квадратних сантиметрів зразка. Це дасть точну довжину або вага пряжі, які знадобляться для вив'язування одного квадратного сантиметра всього виробу.
5
Знаючи кількість пряжі для одного квадратного сантиметра готового виробу, можна розрахувати кількість пряжі, яке знадобиться для всього виробу цілком. Просто потрібно знайти сукупну площу усіх деталей виробу. Це зробити не складно, так як в'язані речі рідко мають складні за формою викрійки. Якщо ж деталі більш складні за своєю формою, ніж квадрат, прямокутник або трапеція, то слід розрахувати витрата пряжі з запасом, привівши їх до простіших фігурам більшої площі.
6
Вирахувавши повну площу вироби, потрібно помножити її на довжину пряжі в квадратному сантиметрі.
Корисна порада
Перед вимірюванням зразок потрібно розгладити через тканину, щоб виміряти розміри його кромок точно. Якщо узор пухкий або ажурний, то його не треба розтягувати. Якщо ж в'язка являє собою гумку, то її злегка розтягують.