Як розібрати вентилятор.

Якщо у вас комп'ютер став шуміти, або ж ви хочете зробити моддінг, зовні перетворивши внутрішній устрій свого комп'ютера, вам потрібно зняти і розібрати вентилятор. У першому випадку це є необхідністю. Адже щоб ваш вентилятор зміг працювати тихіше, його потрібно розібрати, щоб поміняти мастило або щось замінити. А в другому випадку вам може знадобитися свою «вертушку» пофарбувати, встановити на неї світлодіоди і т.д.
Інструкція
1
Видаляємо захисну наклейку з задньої частини корпусу. Під наклейкою буде заглушка, її теж видаляємо, підчепивши її спочатку чимось гострим.
2
Тепер нам необхідно за допомогою викрутки видалити біле пластикове, яке розташовується в центрі нашого вентилятора, прямо під заглушкою. Акуратно знявши з осі вентилятора пластикове кільце, відкладаємо його в сторонку, щоб не втратити. Наступне на черзі у нас - це чорне гумове кільце, що виконує ущільнювальну роль. Тієї ж самої викруткою його піддягаємо і знімаємо.
3
Тепер акуратно знімаємо крильчатку з віссю з рами і процес розбирання майже закінчений. З рами вентилятора ще потрібно зняти пластикову шайбу. У нас вийшло дві частини: рама з електронікою і крильчатка з віссю.
4
Подальші дії визначаються нашими цілями. Якщо вентилятор сильно шумить, знімаємо з нього підшипник, гарненько протираємо всі частини підшипника, після чого додаємо кілька крапель мастила. А залишки старого мастила можна видалити бензином або ацетоном.
5
Якщо ж ми зібралися проводити моддінг вентилятора, то тут два варіанти: або ми перетворимо крильчатку, або раму. У першому випадку можна крильчатку пофарбувати або змінити геометрію лопатей. А в другому - можна справити деякі перетворення з рамою. Тільки пам'ятайте, якщо будете фарбувати раму, закривайте всю електроніку чим-небудь непроникним для вологи, наприклад, скотчем.
6
Після змащення або наведення «марафету» збираємо вентилятор, проробивши всі операції в зворотному порядку.