Як зробити самому тюнінг УАЗ. Як зробити причіп на уаз самому.

В тюнінгу УАЗа існує два нюанси. Перший - процес тюнінгу УАЗа настільки захоплюючий, що його майже ніколи не вдається довести до кінця. Тому найкраще проводити тюнінг поетапно. Другий нюанс - УАЗ, як і всякий позашляховик, дуже чутливий до перетяжеленной. Це негативно позначається на прохідності, збільшує навантаженість підвіски. Тому уникайте зайвих деталей. Всі роботи по тюнінгу почніть з найпростіших і важливих операцій.
Інструкція
1
Замініть колеса. Це перший і найважливіший етап у підвищенні прохідності УАЗа. Для цього виберіть шини із зовнішнім діаметром 31, 33 або 35 дюймів. Колісні диски для цього замініть на 15-дюймові. Вони дешевші і більш поширені у продажу. Модель і малюнок протектора визначте в залежності від цілей тюнінга. Або виберіть універсальну категорію шин all terrain. У більшості випадків ціна задоволення складе до 18000 р за колесо в зборі.
2
Другий етап тюнінгу плавно випливає з першого. Щоб нові колеса не зачіпали арки на поворотах і вибоїнах, проведіть ліфт кузова. Для цього поставте додаткові проставки між рамою і кузовом, а арки подрежьте. До всього іншого, ліфт кузова теж підвищить прохідність УАЗа. Вартість цього етапу залежить від рівня ліфтованія і швидше за все не перевищить 15000 р.
3
Для проведення тюнінга підвіски встановіть додаткові листи ресор і замініть амортизатори на більш енергоємні і довгоходові. У деяких випадках потрібно установка двох амортизаторів на колесо. На цей етап приготуйтеся витратити близько 10000 р.
4
Стандартні мости УАЗа - це або цивільні, або військові (з редуктором), або мости типу «Спайсер». Всі вони потребують додаткового оснащенні пристроями для блокування межколесного диференціала. Ці пристрої можуть бути або з примусовим включенням, або самоблокуються. Якщо немає навичок і досвіду поводження з блокуваннями диференціалів, вибирайте самоблокирующийся варіант. Середня вартість установки блокувань складе близько 20000 р за міст.
5
На старі або бюджетні моделі УАЗів встановіть дискові гальма. Вони менш зношуються при попаданні бруду, більш безболісно переносять подолання водних перешкод, розширюють колію позашляховика (збільшуючи стійкість). Це коштує 15000 р.
6
Для подолання серйозних бродів і грязьових ванн, загерметизуйте горловину системи змащення, маслощуп на картері двигуна і системи вентиляції КПП, роздавальної коробки, мостів. Встановіть верхній повітрозабірник - шноркель. Всі чутливі до води деталі електричної системи встановіть якомога вище. Високовольтні дроти поставте високоякісні. Вартість цього етапу становитиме від 5000 р і вище.
7
Встановіть більш потужний бампер. Ним може бути просто товста труба або спеціально придбаний варіант, а також бампер власної конструкції. Подбайте про кенгурінге, веткоотбойніках (тросах-розтяжках), порогах, додатковій багажнику на дах. Захистіть важливі вузли автомобіля з боку днища. Пол покрийте легко миються алюмінієвими панелями. Вартість робіт в самому економічному варіанті складе від 10000 р.
8
Для остаточної підготовки до подолання бездоріжжя придбайте лебідку і домкрат типу «хай-джек». Встановіть комплект додаткових фар на даху, компресор високої продуктивності для регулювання тиску в шинах. При всьому цьому виникне необхідність в двох акумуляторах і більш потужному генераторі. Повний комплект такого додаткового обладнання обійдеться в 15-50 тис. Р.
9
Поліпшити комфорт в салоні УАЗа можна за допомогою установки відкидних стекол або електросклопідйомників (це складніше і дорожче), а також врізкою мисливського люка. Встановіть замість військових сидінь м'які комфортабельні крісла. Застосуванням рульового демпфера вирішите проблему нишпорення на дорозі, а застосуванням Гура - проблему важкого керма (особливо при встановленні великих і важких коліс). Само рульове колесо замініть м'якою імпортної моделлю з підігрівом. Установкою передпускового підігрівача типу Webasto, вирішується проблема пуску двигуна в морози. Для далеких подорожей передбачте системи навігації та зв'язку, для полювання - підставки та кріплення для зброї. Вартість цього етапу визначається тільки власником УАЗа.
Корисна порада
1.Першою три етапи серйозно збільшують кліренс, висоту і центр ваги автомобіля. А це збільшує ймовірність перекидання як на бездоріжжі, так і на хорошій дорозі. Тому не старайтеся з ліфтингом без необхідності в цьому.