Як розібрати кулер.

Часто бувають такі ситуації, коли комп'ютер раптом починає голосніше працювати. А гучність роботи комп'ютера в цілому залежить від роботи кулерів, в ньому встановлених. Якщо кулер почав голосніше працювати, його потрібно зняти, встановити і змастити. Після цього його можна зібрати і встановити на місце. Цього має бути достатньо для усунення неполадки, адже комутатора в кулери ПК немає. А тому зноситися можуть тільки підшипники.
Інструкція
1
Викладемо процес розбирання і змащення кулера ПК на підшипниках ковзання. Кулери з такими підшипниками можуть шуміти через висихання або витікання мастила, використання неякісної або попросту її відсутності.
2
Тепер до справи. Знімемо з кулера його фірмову наклейку, видалимо гумову заглушку, якщо така є. Далі викруткою або пінцетом видаляємо стопорну шайбу. Після цього нам потрібно видалити обидва гумових кільця з валу.
3
Наступною операцією з кулером повинна бути очистка його корпуса і крильчатки від накопичилася пилу. Потім беремо підшипник і шматочком бавовняної ганчірки очищаємо всі деталі нашого підшипника від старого мастила.
4
Якщо у нас є сліди застарілої органічної мастила, видаляємо їх бензином. Силіконова же мастило видаляється ацетоном або рідиною для зняття лаку, що, в принципі, одне і те ж. При роботі з цими розчинниками нам потрібно проявляти обережність, адже зовнішній вигляд пластмасових деталей кулера може зіпсуватися. Спирт - відмінний розчинник, але жири він видаляє не дуже добре.
5
Тепер нанесемо в область підшипника і вала кілька крапель мастила, надівши перед цим перший гумове кільце. Після нанесення мастила вставляємо в підшипник вал. Під крильчатку потрібно підкласти щось на зразок товстого кільця, тоді її можна буде без праці втиснути всередину корпусу кулера. І стопорну шайбу встановлювати буде зручно.
6
Тепер з боку виходу вала капаем ще трохи мастила і надягали другого гумове кільце. Ставимо на місце стопорну шайбу, на самий кінець нашого вала, проштовхуємо її далі в зазор. Залишається тільки встановити на місце заглушку з фірмовою етикеткою.
7
Кілька слів про мастило для кулера. Ні за яких обставин не користуйтеся харчовим рослинним маслом, густими мастилами або технічним вазеліном. Краще використовувати веретенне, силіконове, машинне, мінеральне, синтетичне та інші олії, наявні в роздрібній мережі.
Щоб уникнути перегріву і псування пристроїв, встановлених в ноутбук, рекомендують своєчасно проводити очищення вентиляторів, встановлених на них. Для цього необхідно отримати прямий доступ до цих пристроїв.
Вам знадобиться
  • - хрестова викрутка;
  • - силіконова змазка.
Інструкція
1
Вимкніть ноутбук і візьміть викрутку Philips. Акуратно відкрутите шурупи, що з'єднують нижню кришку з корпусом ноутбука. Зніміть нижню кришку, попередньо від'єднавши потрібні шлейфи. Будьте вкрай уважні: обов'язково запам'ятайте місця підключення від'єднаних шлейфів.
2
Тепер виберіть необхідний вентилятор. Відкрутіть його від пристрою, до якого він прикріплений. Обов'язково відключіть дроти живлення куллера. Вийміть вентилятор з гнізда. Акуратно зніміть наклейку, розташовану в центральній частині куллера. Hе викидайте її.
3
Тепер візуально оціните тип куллера. Якщо знявши наклейку, ви побачили частину осі обертання лопатей, то просто капніть на неї трохи машинного масла мул інший мастила. Зверніть увагу на той факт, що необхідно використовувати мастило, що витримує високі температури.
4
Якщо ж під наклейкою виявилася пластмасова або гумова кришка, то вийміть її. Для успішної мастила куллера такого типу його необхідно частково розібрати. Зніміть з осі обертання лопатей стопорне кільце (зазвичай пластмасове) і гумову прокладку. Вийміть вісь обертання з отвору. Змастіть саму вісь і капніть мастило в отвір, в якому вона була розташована.
5
Зберіть куллер. Порухайте лопатями вгору-вниз для рівномірного розподілу мастила. Прикрутите вентилятор назад до пристрою. Зберіть ноутбук. Не забудьте підключити раніше від'єднані шлейфи. В іншому випадку, деякі пристрої можуть не працювати.
6
Увімкніть ноутбук і встановіть програму SpeedFan. Запустіть її і переконайтеся в тому, що встановлені куллер працюють справно, а температура обладнання, до якого вони підключені, не перевищує допустимої норми. Якщо температура все ще занадто висока, то збільште швидкість обертання лопатей, натиснувши кілька разів стрілочку «Вгору».