Як писати книги для дітей.

Полиці книгарень переповнені барвистими виданнями для дітей, однак діти чомусь все одно не люблять читати. Можливо, це відбувається тому, що з цієї величезної кількості варіантів батьки не вміють вибирати справді вартісні речі. А якщо вам здається, що знайти вартісну дитячу книгу досить складно, чому б не спробувати написати її самостійно? Адже ви напевно думаєте, що краще знаєте, що потрібно дітям.
Інструкція
1
Визначте, для якої вікової аудиторії ви збираєтеся написати книгу. Згідно з науковим визначенням, дитяча література - це література, призначена для читачів від 0 до 17 років. Зрозуміло, книга для дітей 3-5 років буде істотно відрізнятися від літератури підліткової і за змістом, і за формою. Однак будь-яка дитяча книга повинна (на відміну від дорослої) мати якусь виховну мету. Для різного віку буде і різна цель.Кроме того, у дітей різного віку буде і різне сприйняття. Якщо маленькі діти цінують велику кількість подробиць (вони можуть довго розглядати картинки з великою кількістю дрібних деталей), то старшим дітям буде важливіше сюжет і головна думка. Щоб було зрозуміло, можна навести як приклад прийом Толкіна, коли в книзі «Хоббіт або Туди і назад» він дуже розлого описує, якого кольору плащі та капюшони були на гномів, більше підходить саме для молодших хлопців.
2
Поставте мету, якої ви хочете домогтися, написавши книгу. Можливо, ви хочете, як Алан Мілн, написати книгу для своєї дитини, щоб він не чіплявся до вас постійно з проханням: «Розкажи мені якусь казку!», А можливо, хочете видати збірку колискових або ритмічних віршиків для занять з малюками. Може бути, ви хочете донести до дітей якусь благородну ідею, виховати в них якесь відчуття. Подумайте про це, тому що мета визначає і сюжет, і форму книги.
3
Виберіть жанр, в якому збираєтеся писати. Що це буде? Фентезі? Літературна казка? Дитячий детектив? Життєва повість? Вибирайте жанр і форму, які вам найбільш цікаві. І пам'ятайте, що якщо ви хочете популяризувати свою книгу, то вам доведеться придумати щось абсолютно нове, відмінне від усього, що було написано в рамках дитячої літератури колись. Наприклад, ніша фентезі вже заповнена вщерть, і якщо ви хочете бути в цьому жанрі кращим, то вам доведеться неймовірно важко. Якщо ж ви пишете книгу для свого або просто знайомого дитини, то не думайте про подібні речі і просто пишіть.
4
Продумайте композицію і фабулу книги. Пам'ятайте, що діти не терплять умовностей і неточностей. Вони обов'язково помітять нестиковки в сюжеті, а все, що буде їм незрозуміло, будуть питати у батьків. А якщо нестиковок занадто багато, вони втратять до книги інтерес.
5
Думайте, як дитина. Це дуже складно, це особливий дар. Але це головне правило дитячої літератури. Хочеш достукатися до дитини - думай, як дитина.
Корисна порада
Пишіть зрозумілою і доступною мовою. Це не означає, що мова оповіді повинен бути низько художнім і примітивним. Просто необхідно, щоб дитина зрозуміла те, про що ви говорите.