Як підготувати руку дитини до письма.

Навичка письма - один з найважливіших навчальних навичок, якою повинен сформуватися на першому році навчання. Як зробити так, щоб для дитини він не виявився важким і сформувався красивий і легкий почерк? Вам доведеться докласти трохи зусиль, організувавши 15-20-хвилинні заняття, але результат буде того коштувати.
Вам знадобиться
  • М'ячі, скакалки, пензлі, олівці, крейда, ножиці, папір для малювання, кольоровий папір, клей, пластилін/солоне тісто, масажні кульки
Інструкція
1
Грайте з дитиною в м'яч, вчіть стрибати на скакалці, організуйте рухливі ігри для дітей. Не випадково цей пункт поставлений першим, він має під собою фізіологічне обгрунтування. М'язи розвиваються у напрямку від центральних, великих, до периферичних, дрібним. Тому розвиток дрібної моторики слід починати з загальної моторної (рухової) спритності дитини.
2
Малюйте з дитиною. Беріться просто за малювання і поступово пропонуйте дитині вправи з штрихуванням об'єктів, зафарбовуванням, обведені пунктирних ліній. Штрихування вчіть робити в різних напрямках - косу, вертикальну, горизонтальну. Познайомте дитину з різними лініями: прямими, кривими, спіральними, зигзагоподібними. Пропонуйте їх обводити, а потім малювати і самому.
3
Малюйте з дитиною на асфальті, на великих площах паперу (шпалерах, наприклад), великими китицями, товстими фломастерами і олівцями. Тут, знову ж таки, спрацьовує правило - від великих рухів до дрібних, від великої моториці м'язів руки до дрібної.
4
Давайте дитині в руки ножиці. Вивчайте вирізати попередньо намальовані або роздруковані трикутники, квадрати, прямокутники. Далі переходите до складних для дитячої моторики фігурам - зіркам, круг, овал. Наклеюйте вирізані об'єкти у вигляді аплікації - дитині буде цікаво, адже ви займаєтеся творчістю і створюєте власний шедевр.
5
Робіть щодня масаж долоньок і пальчиків дитини. Додатково до стимуляції м'язів руки, він стимулює і зони мозку, відповідальні за мову. Давайте дитині катати кульки (спеціальні масажні, гладкі і шипуваті).
6
Ліпіть разом з дитиною. При нагоді давайте м'яти і катати шматочки тіста, або готуйте спеціальна, солоне тісто для ліплення. Розминайте пластилін і ліпіть з нього - ковбаски, ягідки, яблучка, намистинки - все, що під силу малюкові. Руху при ліпленні зміцнюють дрібні м'язи руки.