Як лікувати спайковий процес у малому тазі. Як вилікувати спайки.

Спаечная хвороба, або по-народному спайки, - це такий стан, при якому в органах малого таза та черевної порожнини утворюються зрощення. У жінок вони частіше виникають в малому тазі внаслідок недолікованих інфекцій, що передаються статевим шляхом, запальних захворювань статевих органів, носіння внутрішньоматкової спіралі і т.д.
Інструкція
1
При утворенні спайок в малому тазу спостерігаються тягнуть болі в животі і попереку. При гострій формі підвищується температура, може з'явитися блювота, пронос, зазначається загальна слабкість, сонливість. При цьому складність лікування спайок малого таза в тому, що їх дуже важко діагностувати. За допомогою УЗД спайки виявити практично неможливо. Запідозрити розвиток спайкового процесу можна при гінекологічному огляді. Лікування призначають, як тільки всі інші можливі діагнози будуть спростовані.
2
Існує кілька методів лікування спайок в малому тазу. На перших стадіях захворювання, коли болю не надто часті й інтенсивні, призначають консервативне лікування, що припускає прийом протизапальних препаратів. Ефективними в даному випадку є ін'єкції алое. Курс лікування зазвичай становить не менше 10 уколів. Разом з алое, як правило, призначають фолієву кислоту і вітамін Е. Сучасні препарати для лікування спайкової хвороби дуже швидко розм'якшують спайки, роблять їх еластичними, зменшують болі. Призначати їх може тільки лікар, самостійно приймати такі препарати не слід.
3
Ефективним засобом у боротьбі зі спайками є фізіотерапевтичні процедури, особливо парафінові аплікації. Процедура полягає в тому, що на низ живота накладають парафіновий компрес. Він прогріває спайки і сприяє їх розсмоктуванню. Курс лікування становить 10 днів. Його рекомендується повторювати через 2-3 місяці.
4
Якщо консервативне лікування в поєднанні з фізіотерапевтичними методами не дають потрібного результату в лікуванні, то вдаються до оперативного втручання. Найбільш несприятливим наслідком спайкового процесу є непрохідність маткових труб. Якщо вони непрохідні, то призначають лапароскопію. При такій операції в черевній стінці робиться три проколи, в які вводять інструмент і відеокамеру. За допомогою маніпуляторів спайки розділяються, відновлюючи прохідність маткових труб.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=SNlb5MTumHE