Як прошити USB-флешку.

Прошивка USB-флешки робиться в тих випадках, коли носій не дозволяє видалити дані, скопіювати їх, або взагалі не визначається комп'ютером і не видає вірний обсяг пам'яті. Такі несправності - свідчення збою в мікросхемі флешки. Для цього потрібно скористатися спеціальною програмою.
Вам знадобиться
  • - USB пристрій;
  • - програми CheckUDisk, UsbIDCheck, USBDeview або ChipGenius.
Інструкція
1
Насамперед потрібно з'ясувати, яка модель мікросхеми вашого носія. Розібравши оболонку флешки, можна знайти цей ідентифікатор на самій мікросхемі, але мало хто займатиметься таким складним справою. За допомогою кодів VID і PID, записаних в програмі мікросхеми, можна з'ясувати потрібну модель. Коди «дістане» з пам'яті будь-яка з програм: CheckUDisk, UsbIDCheck, USBDeview або ChipGenius.
2
Скачайте будь-яку з перерахованих вище програм і введіть в неї коди VID і PID. Знайти можна на спеціальному сайті softodrom.ru. Скористайтеся базою http://flashboot.ru/index.php?name=iflash, яка порівняє ваші коди з моделями носіїв і видасть потрібну інформацію.
3
Тепер потрібно знайти програму для прошивки саме вашого контролера. Для цього є спеціальна база за адресою http://flashboot.ru/index.php?name=Files&op=cat&id=2. Знайдіть зазначену базою програму і збережіть в пам'ять комп'ютера. Якщо утиліта вимагає установки, зробіть це. Ознайомтеся з інструкціями по роботі - вони містяться в допомозі програми.
4
Проведіть необхідні дії над USB-носієм. Перевірте результат роботи, запустивши вкладку "Керування дисками" (правою кнопкою по іконі Мого комп'ютера - Управління). Відформатуйте носій. Збій в роботі мікропрограми флешки може виникнути з різних причин. Це досить часта несправність, і недосвідчені користувачі просто викидають носії, замість того щоб спробувати відремонтувати.
5
Як правило, багато пошкоджені USB носії піддаються ремонту навіть у найскладніших ситуаціях, тому намагайтеся повністю перевірити такий пристрій на наявність помилок, перевіряйте різними програмами, читайте інструкції на спеціалізованих форумах.