Як транспонувати акорди.

Один з основних параметрів будь-якої музичної композиції - тональність, «висота» на якій пісня виконується. Прекрасно те, що завжди можна змінити тональність під себе, абсолютно не помінявши мелодії. Цей процес називається Транспонированием.
Інструкція
1
Знайдіть сайт з функцією транспонування. Наприклад, якщо говорити про гітару, то на сайтах Ultimate-guitar.com і falshivim-vmeste.ru в інтерфейс вбудована кнопка «транспонувати акорди». Тобто, перебуваючи на сторінці тієї чи іншої пісні, ви можете натиснути клавішу «опустити на півтону», і акорди автоматично будуть змінені на нові.
2
Скористайтеся таблицями. На просторах інтернету існує безліч таблиць для транспонування, якими вельми зручно користуватися. Рядки в таблицях - тональність (A, B, C), стовпці - конкретні акорди. Таким чином, щоб дізнатися, як звучатиме ваш новий акорд, ви знаходите стовпець з ним і опускаетесь/піднімаєтеся на стільки рядків, на скільки вам потрібно. Мінусом використання таблиць є те, що вам потрібно уміння визначати тоніку або знати тональність пісні.
3
транспонується вручну. Для цього вам буде потрібно базовий навик - знання послідовності нот (до, ре, мі, фа, соль, ля, сі). Процес транспонування полягає в підвищенні (або зниженні) звучання кожного акорду на певне число півтонів. Наприклад, маючи мелодію Em-GDC, ви хочете опустити її на два тони (або чотири півтони). Тоді: Em-4 = Сm. Аналогічно, G-4 = D #, D-4 = A #, C-4 = A. Дієз виходить через те, що в проміжках Сі-До і Мі-Фа НЕ тон, а півтону. Варто також відзначити, що при транспонировании не змінюється «забарвлення» акорду - зберігається мінорний або мажорне звучання, а також септ-виконання (Dm7 після зниження перетвориться в Hm7).
4
На гітарі транспонувати допомагає прийом Барре. Суть полягає в тому, що транспонирование полягає у переміщенні кожного акорду на відповідну кількість ладів вліво або вправо. Ви можете переконатися в цьому самі, перевіривши вищевказану мелодію: кожен акорд був зміщений на 3 лада вліво. Власне, для використання цієї навички вам знадобиться знання того, в якому порядку на грифі розташовані різні акорди. Варто відзначити, що постановка пальців при переміщенні зберігається - мале Барре залишається малим, велике залишається великим.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=YnuVagF-Fpc