Як в'язати кукурузку.

«кукурузку» - великий рельєфний візерунок. Светр, виконаний цією в'язкою, виглядає об'ємним та розкішним, особливо якщо пов'язаний з крученої пухнастою вовни. Дуже часто такий малюнок використовується при в'язанні шапок і беретів. Шерсть краще брати однотонну, м'яку і добре спряденной Меланжева пряжа теж підійде, якщо забарвлена не в занадто контрастні тони. «Кукурузку» органічно поєднується з різними видами гумки. Обробку кофти або шапки, виконаних таким візерунком, можна пов'язати і хусткової в'язкою.
Вам знадобиться
  • - м'яка кручена пряжа;
  • - спиці по товщині ниток.
Інструкція
1
Для зразка наберіть звичайним способом непарна кількість петель. Для вироби кількість петель може бути будь-яким, в залежності від розрахунку. Якщо ви в'яжете ще не дуже впевнено, пров'яжіть один ряд лицьовими петлями. Але можна відразу почати в'язати візерунок.
2
Перший ряд малюнка в'яжіть гумкою 1х1. При роботі прямими спицями в'яжіть лицьові петлі трохи вільніше виворітних, тоді малюнок буде виходити більш рівним. На кругових спицях петлі повинні бути однаковими.
3
У другому ряду лицьову петлю в'яжіть над лицьовою. Зробіть 1 накид, виворітну петлю зніміть непровязанной. У третьому ряду виворітні петлі пров'язуйте лицьовими. Зробіть накид, потім зніміть петлю з ще одним накидом. На правій спиці повинна вийти знята петля з двома накидами. В четвертому ряду кожну виворітну петлю в'яжіть лицьовими, а петлю з двома накидами - виворітного. З п'ятого ряду малюнок повторюється.
4
Трохи інакше виглядатиме цей малюнок на кругових спицях. Перший ряд зв'яжіть, чергуючи лицьові і виворітні петлі. Оскільки робота в цьому випадку не перевертається, відзначте початок круга, щоб не заплутатися. У другому ряду виворітну петлю в'яжіть над виворітного. Зробіть 1 накид і зніміть непровязанной лицьову, як при виконанні англійської гумки. Третій ряд в'яжіть так само, як прямими спицями. Виворітні в'яжіть лицьовими, наступну петлю зніміть з двома накидами. В останньому ряду візерунка робіть над лицьовими петлями виворітні, петлю з двома накидами в'яжіть лицьовій.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=NuHfNDCrNj8
Зверніть увагу
Пряжі для такої в'язки потрібно приблизно на 1/3 більше, ніж для панчішної або хусткової.
Корисна порада
Светри та кофти таким візерунком краще в'язати з рукавами-реглан, однією деталлю або з декількох прямокутників. Пройму і окат рукава вив'язувати не дуже зручно. Дуже цікаво виглядає светр, пов'язаний однією деталлю з нижньої частини полички або спинки. Рельєфні смуги на поличці і спинці йдуть уздовж, а на рукавах - поперек. До такого светра можна зв'язати комір-хомут тієї ж самої «кукурузкой». В'язати його краще поперек. При в'язанні шапок і беретів «кукурузкой» краще виконувати пряму частину, а денце в'язати хусткової в'язкою. Таким чином зручніше спускати петлі.