Як встановити гаражні ворота. Як ставити ворота гаража.

Гаражні ворота є, мабуть, однією з найважливіших частин гаража. Від того, наскільки якісно будуть зроблені і встановлені ворота залежить збереження вашого автомобіля. Існують різні конструкції гаражних воріт. Більшість видів воріт вимагають наявності складних комплектуючих, а також спеціальних знань для їх установки. Але якщо ви твердо вирішили зробити гаражні ворота своїми руками, можна знайти і більш простий варіант вирішення цієї проблеми.
Вам знадобиться
  • - зварювальний апарат;
  • - будівельний рівень;
  • - болгарка;
  • - кутник;
  • - рулетка.
Інструкція
1
Розрахуйте розмір гаражних воріт. Розмір воріт залежить від розміру вашої машини. Стандартні ворота гаража, розрахованого на одну легкову машину, мають ширину 2,5 метра і висоту - 2 м. При розрахунках слід врахувати, що між рамою і стулками гаража по всьому периметру воріт необхідно залишити зазор величиною 10-20 мм. Цей зазор запобіжить «заїдання» стулок у разі невеликої деформації або перекосу рами через перепади температур.
2
Зваріть зовнішню раму воротДля виготовлення рами підійде сталевий куточок товщиною не менше 65 мм. Розкладіть деталі рами на плоскій поверхні, строго за рівнем. Виставте кути за допомогою косинця. Перевірте діагоналі каркаса. Зваріть раму за допомогою зварювального апарату. Скріпіть куточки, встановлені вертикально, горизонтальними металевими перемичками. Обшийте верх рами металом.
3
Зробіть стулки воріт з металевого профілю розміром 40х25. Обшийте готові стулки листовою сталлю таким чином, щоб обшивка, при закритих воротах, перекривала залишені зазори. Товщина сталевого листа повинна бути не менше 2 мм. Також слід врахувати, що стулки воріт повинні закриватися з нахлестом в 1-2 см. Приварите на косяки сталеві куточки розміром 30х30. Використовуйте металеву смугу для закриття щілини між стулками воріт.
4
Встановіть силові петліПріваріте одну сторону петлі до рами гаража, а іншу - до зовнішній стулці. Для більш міцного зварювального з'єднання рекомендується використовувати вигнуту смугу металу, яку необхідно прикласти до стулки воріт і верхній половині петлі. Щоб зміцнити з'єднання зсередини можна використовувати внутрішню вкладку з арматури.
5
Приварите засовВ якості засува для гаражних воріт традиційно використовують металевий штир, що вставляється в трубку. Штирі і трубки приварюються до воріт за допомогою зварювального апарату.
Найбільш популярним типом воріт є каркасні. Вони прості у виготовленні, недорого коштують і виглядають досить естетично. При наявності нехитрого інструменту каркас для таких воріт можна виготовити своїми руками.
Каркасні ворота є одними з найбільш поширених. Одне з головних їхніх переваг - сумісність з більшістю видів оздоблювальних матеріалів. Обшивати такі ворота можна і профільованим листом, і полікарбонатом, і листовим прокатним металом. Виготовити каркасні ворота можна і вдома, заздалегідь заготовивши все необхідне для роботи.

Матеріали та інструменти

Найбільш підходящим матеріалом для виготовлення каркаса воріт є профільна труба. Перетин її має відповідати розмірам і масі полотна. Для воріт з висотою і шириною полотна до двох метрів підходить труба з шириною до 45 мм. Більш масивні ворота потребують надійного підставі, яким може бути товстостінна труба шириною близько 75 мм.Для роботи також буде потрібно інверторний зварювальний апарат, до півтора кілограмів електродів АНО-21 (3 мм), УШМ з відрізних і шліфувальних дисками, захисні окуляри. Перед початком робіт необхідно підготувати рівну площадку і встановити на кутах майбутнього зварного каркаса чотири тумби, що знаходяться на одному горизонтальному рівні. З підручного інструменту знадобиться чертілка, рулетка, кутник, молоток.

Як правильно зробити прямокутну рамку

Основна складність при складанні каркаса для воріт - дотримання чіткої геометрії. Необхідно вирізати з профільної труби чотири сторони майбутнього прямокутника точно за розмірами майбутнього каркаса. У місцях з'єднання трубу необхідно підрізати на торцях під кутом 45 градусів з внутрішнім скосом. Тепер основний прямокутник можна скласти, попутно перевіряючи наявність прямого кута на кожному із з'єднань. Найбільш точний спосіб виставити прямий кут - зробити рівними діагоналі каркаса. Коли прямокутник виставлений, деталі каркаса необхідно прихопити зварюванням із зовнішньої сторони кута, дати металу охолонути і знову перевірити збіг розмірів діагоналей. Якщо метал ні поведений, стики можна повністю обварювати.

Виготовлення каркаса для воріт

Оскільки профільна труба є метизів не найвищої якості, вона може мати викривлену геометрію. Для забезпечення жорсткості і правильної форми каркаса необхідно приварити додаткові перемички - одну на кожен цілий метр висоти стулки і по одній на кожні цілі півтора метра її ширини. Також корисно встановити кутові і діагональні перемички. Місця для монтажу перекладин слід вибирати з особливостей оздоблювального покриття. Наприклад, для профільованого листа потрібна горизонтальна перемичка для кріплення нахлеста аркушів. Після проведення збірки слід гладко відшліфувати місця зварювання, очистити і пофарбувати каркас.