Як розігнати процесор.

Якщо ви розумієте, що ваш процесор починає застарівати, і його продуктивність вас вже перестає влаштовувати, не обов'язково купувати новий. Спробуйте його розігнати. А ми вам розповімо, як це здійснити для процесора за допомогою BIOS-а. Тільки пам'ятайте, що робити це ви будете на свій страх і ризик.
Інструкція
1
Розігнати процесор, що значить - збільшити значення його тактової частоти, можна шляхом підняття частоти FSB або збільшення множення. На жаль, збільшити множення сучасні процесори нам не дадуть. Тому будемо оперувати з частотою. Постараємося розігнати процесор за допомогою зміни деяких налаштувань в BIOS-е.
2
Заходимо в BIOS. Зробити це можна натисканням кнопки Del відразу після включення комп'ютера. BIOS можна викликати натисканням другий клавіші, але в більшості материнських плат підтримується саме натискання кнопки Del.
3
Нам потрібно зменшити значення частоти ОП або її таймингов, щоб при розгоні процесора не «впертися» в пам'ять. BIOS може бути різних моделей, тому точного місця розташування даного пункту я вам не скажу. Але у мене він знаходиться у вкладці Advanced.
4
Тепер нам потрібно, власне, підняти значення FSB. Піднімати його потрібно пропорційно зменшенню частоти нашій пам'яті. Тоді після розгону частота пам'яті залишиться такою ж, як і до його початку. Змінивши параметри як нам потрібно виходимо в основний розділ BIOS і тиснемо F10, щоб зберегти установки та вийти з BIOS'а.
5
Після перезавантаження стежимо за роботою комп'ютера. У випадку якщо він працює нормально, не підвисає і не «глючить», можна спробувати ще збільшити FSB, зменшивши при цьому частоту пам'яті. Якщо все піде не так, можна перезавантажити BIOS, витягнувши «таблетку» і вставивши її назад. При цьому всі налаштування скинуться по замовчуванням. Сподіваюся, ви запам'ятали, з якого значення FSB у вас почалися проблеми. Виставляємо FSB трохи нижче цього значення, зберігаємо зміни і перезавантажуємося. Тепер процесор повинен працювати краще. Це все.