Як зробити чохол для крісла.

М'яку меблі, якщо вона хорошої якості, накладно поміняти на нову, тільки лише через те, що злегка потерлася її оббивка. Легше підібрати міцну і красиву тканину і пошити чохол, який до того ж в будь-який момент можна зняти і випрати.
Вам знадобиться
  • - Тканина для чохла;
  • - Кравецькі метр;
  • - Олівець або крейда;
  • - Швейна машинка;
  • - Перкаль;
  • - Булавки.
Інструкція
1
М'які меблі відрізняється разючою розмаїтістю форм, тому перш ніж зшити чохол, наприклад на крісло, доведеться потрудитися, складаючи викройку.Еслі чохол буде повністю повторювати всі деталі крою крісла, то виміряти розміри по швах оббивки. Якщо ви хочете спростити конструкцію чохла, то дрібному на старій оббивці накресліть передбачувані лінії швів. Зазвичай крісла не мають строго певну форму деталей, тому доведеться робити багато вставок, защипов і виточок. Якщо вставки ширше восьми сантиметрів, то їх можна отдекоріровать кантом або шнуром. На кріслі же дрібному відзначте лінії вставок - так буде набагато легше орієнтуватися при складанні викрійки.
2
При розкрої на тканини додавайте з кожного боку сантиметрів по 10 - це дасть додаткову свободу при підгонці деталей на місці. Зверніть увагу на малюнок тканини - чи будете ви підганяти деталі чохла так, щоб не порушувати цілісність візерунка чи ні, від цього залежить розкладка деталей викрійки. Для остаточного виготовлення лекала для чохла візьміть дешеву м'яку тканину типу перкали, викрийте деталі з неї і починайте підгонку на кріслі. Накресливши всі розміри і відрізавши зайве, зшийте чохол з попередньою тканини.
3
Одягніть чохол на крісло і, якщо виявили помилки і недоліки, виправте їх. Зараз ви можете змінити лінії швів, якщо вони невдало лягли. Шви необов'язково повинні збігатися зі старими швами оббивки, можна зробити кілька варіантів чохла і при примірці визначити той, який сподобався більше за інших.
4
Якщо ви задоволені результатом примірки, то з цього перкалевие чохлу викроїте деталі з основної тканини. Зав'язки або стрічки пришийте до основних деталей до того як ви ці основні деталі почнете зшивати між собою. Кант або декоративний шнур вшивається між деталями. Передбачену оборку чохла на крісло застрочити рівномірними складками і підшийте низ.
5
Так як підлокітники засаливаются швидше, можна зробити їх з шкірзамінника - комбінований чохол теж відмінно виглядає. Для дитячих меблів підберіть яскраві тканини, щоб порадувати малюка, забезпечите чохол великими кишенями на гумці для іграшок.
Зверніть увагу
Для шиття свого першого чохла краще вибрати тканину фактурну, але без великого візерунка, клітини або смужки - доведеться довго суміщати деталі крою.
Корисна порада
Сшейте пару комплектів чохлів на м'які меблі, сезонних наприклад, так ви без зусиль зможете оновити інтер'єр.