Як зібрати зруб з оциліндрованих колод.

Будівництво дерев'яного будинку, справа важка і вимагає знання маси тонкощів. Зруб з оциліндрованих колод вже підготовлений до будівництва, тому зведення такого будинку, схоже на складання деталей конструктора.
Інструкція
1
Покладіть на стовпи фундаменту напівколоди. При цьому візьміть до уваги і той факт, що вам потрібно спочатку обов'язково провести гідроізоляцію. Для цього на кожен стовп укладайте подвійний шар руберойду. Укладіть прокладку з льону зверху на напівколоди. Потім вам необхідно буде її закріпити. Використовуйте з цією метою спеціальний степлер.
2
Покладіть перший вінець зрубу з оциліндрованих колод таким чином, щоб він в точності відповідав маркуванні як безпосередньо на самих деталях, так і на вашому кресленні. Потім прокладете в чаші ущільнювач. Зробити це потрібно акуратно і ретельно, адже в іншому випадку конструкція буде не дуже довговічною. У перебігу того часу, поки перший вінець ще не встиг повністю осісти, вам потрібно встигнути укласти зверху деталі другого вінця.
3
Перевірте всі кути конструкції і переконайтеся в тому, що жоден з них більше не потребує виправлення. Тільки після цього Пустіть обидва вінця. Фіксуйте колоди за допомогою потайних нагелів, починаючи вже з третього вінця. Для цього вам потрібно просвердлити буром суцільне вертикальне отвір, який буде проходити від верхньої колоди до середини того, що лежить під ним.
4
Потім саме сюди і необхідно вставити нагель. При цьому дуже важливо, щоб він «заходив» досить щільно і в жодному разі не випирав з колоди. Буде краще, якщо він навіть трохи потоне в товщі колоди. Встановлюйте нагелі через ряд, виходячи з таких розрахунків: на довжину стіни в два метри необхідний один нагель. У тих же місцях, де ви збираєтеся зробити прорізи також необхідно встановити нагелі з обох сторін отвору.
5
Зробіть розмітку крейдою прорізів для дверей і вікон після того, як ви укладете останній вінець. Потім випиляєте їх за допомогою бензопили. Дуже зручно і практично буде зберегти фрагменти колод, так як вони неодмінно стануть в нагоді вам в якості внутрішніх перегородок.
зрубів називається несуча конструктивна частина будинку. Пола і даху у зрубу немає, складається він з декількох перпендикулярно укладених колод, які скріплені в кутах особливим чином. Спорудити зруб - значить зробити найголовнішу частина будь-якого дерев'яної будови.
Вам знадобиться
  • Плотницкий сокиру, стамеска, схил, ножівка, пила двуручная, скоби металеві, штикова лопата, рулетка, лінійка, кутник, будівельний рівень, кольорові олівці, крейда воскові
Інструкція
1
Зведення зрубу за традицією велося на Русі допомогою обробки колод на висоті. Які операції при цьому виконував тесля? Підготовлене колоду потрібно підняти нагору, розмітити, обрубати по розмітці і приладнати на потрібне місце. Але ж початківець тесля навряд чи зможе обробити колоду з необхідною точністю відразу. Підганяючи колоду за місцем, доведеться, можливо, не раз його знімати. А при цьому підвищується ймовірність завдати собі травму.
2
Підвищити безпеку можна за допомогою установки лісів. Однак це вимагає додаткового часу та будматеріалів. До того ж, висотні роботи з сокирою без належних навичок завжди таять у собі небезпеку.
3
Оптимальне рішення - вибудовувати зруб декількома частинами, кожна з яких по висоті дорівнює людському росту. Це так звана рубка з перекладанням. При цьому способі частини зрубу виготовляються на землі, потім розбираються і складаються на основний зруб. Необхідність в лісах відпадає, так само як і роботи з сокирою на висоті. Витрати часу на складання та розбирання конструкції окупаються безпекою роботи.
4
Перше, що потрібно знати, приступаючи до будівництва зрубу, так це те, що ідеального колоди в природі не буває. Будь-яке колода зменшується в товщині від комля до вершини. З цієї причини, укладаючи колоди одне на інше, слід чергувати вершини і Комлєв.
5
Щоб вінці при збірці зрубу щільніше прилягали один до одного, уздовж колоди вибирається паз. Виготовлення канта - це ще одна операція, без якої не обходиться збірка зрубу. Замкові з'єднання зрубу відомі як «лапа» і «ластівчин хвіст».
6
Споруда зрубу починається з заготівлі колод. Перевагу слід віддавати хвойним породам. Для зрубів бань годиться осика, оскільки вона стійка до впливу води. Береза ж досить «примхлива» і схильна до гниття. Заготовлений ліс слід висушити і окоріть.
7
На майданчику, обраної для спорудження зрубу, виконайте розмітку, використовуючи шнур і кілочки. Головне завдання - домогтися отримання прямих кутів.
8
З дерев'яних осикових чурок метрової довжини виготовте тимчасовий фундамент у вигляді підкладок під зруб. Встановити прокладки потрібно біля кутів зрубу, це допоможе правильно розподілити навантаження. Для забезпечення горизонтальності поверхні використовуйте будівельний рівень.
9
Безпосереднє виготовлення зрубу почніть з колод окладного вінця. З одного боку вінця зробіть кант шириною приблизно в 100 мм. Цим кантом вінці стануть спиратися на фундамент.
10
Далі проводиться обробка решт прогонів. Для початку вирубуються «бовдури», довжина яких дорівнює діаметру колод. Через обрану на торці «бовдура» точку проводиться лінія «лапи» з розширенням всередину зрубу. За шаблоном на зовнішній і внутрішній «щоці» наноситься лінія «лапи».
11
На «щоках» колоди далі проводяться вертикальні лінії, які відстоять від торця на ширину «бовдура». Робимо запив і вирубуємо «лапу». Після цього укладаємо поперечні колоди «бовдурами» на «лапи» і кріпимо їх металевими скобами. Перевіряємо розміри зрубу. Якщо претензій до розмірів немає, кріпимо прогони з прокладками допомогою скоб.
12
Для пристрою нижньої обв'язки слід виготовити «бовдури» на нижніх прогонах. Треба домогтися, щоб верхні частини колод були горизонтальними і знаходилися в одній площині. Пам'ятайте про чергування комлей і вершин в кожному вінці.
13
Потім приступаємо до вибирання паза. По всій довжині колоди на лінії паза робимо насічки хрестоподібної форми, а потім вибираємо деревину по лініях паза. Далі вирубуємо «лапи» і укладаємо колоду на місце, перевіряючи надійність його прилягання.
14
Перед укладанням підвіконного вінця слід розмітити отвір дверей. Робити отвір слід на 5-10 см менше необхідного розміру. Таким же чином розмічаються та віконні прорізи.
15
Виготовлення верхній частині зрубу починаємо з того, що укладаємо надвіконні вінець на землю. Приступаємо до верхньої обв'язки, яка складається з двох верхніх прогонів.
16
Виготовлення крокв вимагає особливої ретельності, оскільки від їх якості залежить міцність даху. Довжина заготовок залежить від кута нахилу даху і від довжини подстропілін.
17
Наступний етап будівництва - виготовлення стовпів. Стовпи діляться на дверні, віконні, кутові і проміжні. Найбільшу площу перетину мають кутові стовпи. Завершується будівництво зрубу установкою крокв. Жердини або дошки встановлюємо поперек подстропілін і скріплюємо цвяхами.
18
Зруб практично готовий. Потім необхідно буде виготовити фундамент майбутньої будови, покрити дах, побудувати піч, змайструвати підлоги, обшити фронтони, врізати вікна і двері.