Як змішати масла.

Моторне масло - рідина, яка забезпечує правильну роботу і довговічність служби вузлів і деталей двигуна автомобіля. Від правильного підбору масла залежить те, як довго ви зможете їздити, чи не згадуючи про складному механізмі під капотом.
Інструкція
1
Будь-яке моторне масло має ряд характеристик, виходячи з яких, і проводиться його підбір до конкретного автомобіля. Серед основних: типи моторів (дизель або бензин), в'язкість і склад масла. Виробниками масел і автомобілів не рекомендується змішувати різні марки моторних масел. Навіть в рамках одних і тих же властивостей в'язкості, масла можуть мати істотні відмінності у складі. Наприклад, деякі масла можуть містити миючі присадки, які можуть бути несумісні з компонентами масел інших виробників. В результаті змішування може статися розшарування обсягу масла, згортання несумісних компонентів, хімічні реакції, все це негативно позначиться на роботі двигуна і призведе до швидкої необхідності ремонту.
2
Якщо вам необхідно долити олії в двигун, а звичною марки під рукою не виявилося, дотримуйтесь наступних інструкцій. В першу чергу зверніть увагу на тип масла: синтетичне, напівсинтетичне і мінеральне. Перевагу віддайте тому типу, який був залитий в ваш двигун. Синтетику змішуйте з повністю синтетичним маслом, мінеральне - з мінеральним. Виняток становить напівсинтетичне масло. Фактично, це те ж мінеральне масло, але піддається додатковій обробці, завдяки чому покращилися його експлуатаційні характеристики. Напівсинтетичне масло краще заважати з мінеральним.
3
Другий важливий фактор - в'язкість. Її варто вибирати еквівалентно тій, яка вказана для масла, залитого в ваш мотор. Інші варіанти в цьому пункті не розглядаються, в'язкість повинна точно відповідати тій, що залита. Винятком з цього правила може бути лише в'язкість дешевих мінеральних масел для старих моторів. Змішавши два дешевих мінеральних масла різної в'язкості, і затока в старий двигун, гірше ви йому не зробите.
4
Наступний пункт - присадки. Для того щоб максимум убезпечити себе від несумісності елементів складу, вибирайте масло з мінімальною кількістю присадок. Миючі та інші присадки зазвичай вказуються на ємності з маслом. Вибирайте масло, на упаковці якого вказаний виробник, тип, в'язкість і не вказано жодних присадок.
Зверніть увагу
Уникайте змішування різних марок масел.
Корисна порада
- Заздалегідь купуйте масла з надлишком, для долівкі.- Коли настає момент, міняйте масло повністю, включаючи масляний фільтр.- Уважно, згідно інструкції підбирайте масло для вашого двигуна.