Як зменшити витрати.

Неможливо отримувати постійний прибуток при веденні бізнесу, якщо ви не можете контролювати витрати виробництва. Особливо це важливо для підприємств, які тільки приступили до своєї діяльності. Є досить багато способів зменшити витрати.
Вам знадобиться
  • - Бізнес-план;
  • - аналіз діяльності фірми.
Інструкція
1
Оберіть спосіб контролю над підприємством, почніть облік витрат по всім вашим напрямками, постійно аналізуйте надходять дані за встановлений час. Аналіз на початковому етапі слід здійснювати щомісяця, тобто брати досить короткий проміжок. Формуйте пропозиції відповідно до результатів аналізу даних.
2
Зверніть серйозну увагу на ваші витрати на закупівлю комплектуючих, расходников і матеріалів для виробництва, весь техпроцес (у вигляді ручної праці або автоматизації з витратними або дублюючими операціями), господарські потреби та оплату оренди, світла, інтернету, зв'язку, чаю , канцтоварів і т.д., сплату податків. Саме регулювання їх здатне надати на скорочення витрат значний вплив.
3
Скоротіть зарплатний фонд. Це може стати повністю виправданим кроком, якщо при аналізі даних з кадрів і зарплаті було виявлено, що штат має у своєму розпорядженні должностямі- «дублерами» без особливої необхідності, немає взаємозамінності персоналу, є явна недозавантаженість співробітників. В такому випадку треба терміново переглянути штат, скоротити «дублерів», посадові обов'язки, і т.д.
4
Будьте обережні, якщо вирішите змінити постачальника. Щоб вести виробництво вам, швидше за все, поставляє матеріали постійний дистриб'ютор. Подивіться, чи слід він повністю договором про відстрочення платежів, що включає в себе безкоштовну доставку і т.д. Для зниження витрат ви можете спробувати знайти іншого постачальника з аналогічними матеріалами, але за нижчою ціною. Ви зробите до нього перехід, але при цьому може з'ясуватися, він, наприклад, надає платну доставку, вам не підходить за певними властивостями частина його матеріалів, а відстрочка платежу може бути отримана лише через якийсь час (до 1 року і більше) і при певних обсягах щомісячних закупівель. Тому добре подумайте, наскільки влаштовує вас поточний постачальник до того, як шукати нового.
Собівартість сьогодні - це питання успіху будь-якого підприємства. Вона вирішує все. І це не перебільшення. Чим вища конкуренція на ринку, тим менше шансів на виживання у підприємств з високою собівартістю.
Інструкція
1
Почніть зі збору інформації: візьміть дані за кілька останніх періодів про всіх витратах, які несе ваше підприємство.
2
Розділіть витрати на умовно-постійні та умовно-змінні. Згрупуйте дані за видами і за напрямами видатків. Наприклад, статті постійних витрат по бухгалтерії: заробітна плата працівників бухгалтерії; нарахування на заробітну плату працівників бухгалтерії; витрати на канцелярські товари для бухгалтерії; амортизація обладнання, що знаходиться в бухгалтерії; витрати на мобільний зв'язок головного бухгалтера і т.д.
3
Намітьте план зниження собівартості за рахунок зниження кожного виду витрат (планування собівартості). Знижуйте витрати за рахунок економного витрачання ресурсів. Нараховуйте заробітну плату за результатами роботи цеху, відділу, бригади. Застосовуйте нові види матеріалів, нові технології.
4
Контролюйте виконання наміченого плану зниження собівартості продукції і стимулюйте працівників за досягнуті результати.
5
Впровадьте систему бюджетування на підприємстві - це дозволить підвищити ефективність управління ресурсами і дасть зниження собівартості.
Зверніть увагу
Підвищення обсягів виробництва не дає постійного ефекту зниження собівартості за рахунок зниження навантаження постійних витрат. При певному рівні зростання обсягів ви можете зіткнутися з фактом збільшення цього виду витрат. Тому за допомогою математичної моделі визначте оптимальний обсяг виробництва, при якому постійні витрати на одиницю продукції мінімальні. Крім того, постійні витрати можна і потрібно знижувати за рахунок жорсткої економії всіх ресурсів, використовуваних в управлінні.
Корисна порада
Розділіть дані про витрати за певний календарний період на обсяг виробленої продукції, товарів, послуг, робіт - дізнайтеся собівартість одиниці. Визначте рівень прямих витрат на одиницю і рівень постійних витрат за період. Це дасть можливість коригувати ціну, опускаючись до рівня прямих затрат, нехтуючи постійними (нерелевантними в даному випадку) видатками. Такий шлях конкурентної боротьби в короткостроковому періоді може бути рекомендований для підприємств, що тільки виходять на ринок, або випускаючих нові види продукції.