Як налаштувати нат.

Багато користувачів вже відмовилися від стаціонарних комп'ютерів на користь більш і компактних ноутбуків. Для забезпечення комфортного і зручного користування цими пристроями рекомендують створювати власні бездротові мережі.
Вам знадобиться
  • - Wi-Fi роутер (маршрутизатор).
Інструкція
1
Для того щоб забезпечити одразу кільком пристроям вихід в інтернет і зв'язок між собою, рекомендують використовувати Wi-Fi маршрутизатор. Виберіть це обладнання, виходячи з характеристик бездротових адаптерів ноутбуків. Врахуйте також тип підключення до інтернету (LAN або DSL).
2
Встановіть Wi-Fi маршрутизатор в безпосередній близькості від одного з стаціонарних комп'ютерів або ноутбуків. З'єднайте вбрання обладнання з маршрутизатором через роз'єм LAN (Ethernet), використовуючи для цієї мети мережевий кабель.
3
З'єднайте з кабелем підключення до інтернету роз'єм WAN (DSL) Wi-Fi маршрутизатора. Підключіть пристрій до електромережі. Увімкніть комп'ютер (ноутбук), з'єднаний з мережевим обладнанням. Запустіть web-браузер.
4
Введіть в адресний рядок відкритою програми IP-адресу маршрутизатора. Його ви можете знайти в керівництві користувача. Тепер введіть початкові значення логіна і пароля для отримання доступу до web-інтерфейсу налаштувань мережевого пристрою.
5
Відкрийте меню WAN (Мережа інтернет). Налаштуйте з'єднання з сервером провайдера. Якщо дане меню містить такі пункти, як Firewall, NAT і DHCP, зазначте це, встановивши в потрібних місцях прапорці. Збережіть параметри цього меню.
6
Тепер відкрийте меню Wi-Fi (Бездротова мережа). Введіть параметри бездротової точки доступу, які будуть задовольняти вашим ноутбукам. Зверніть особливу увагу та типи безпеки, т.к. не всі моделі ноутбуків підтримують протоколи WPA і WPA2. Збережіть налаштування цього меню.
7
Якщо при налаштуванні інтернету у вас не було можливості включити функції DHCP і NAT, то відкрийте додаткові опції локального з'єднання (LVS). Активуйте зазначені функції.
8
Перезавантажте мережеве обладнання. Дочекайтеся завершення його підключення до сервера провайдера. З'єднайте з каналами LAN (Ethernet) стаціонарні комп'ютери, а ноутбуки підключіть до бездротової мережі.
Коли виникає необхідність створити таку локальну мережу, в якій комп'ютери і ноутбуки зможуть обмінюватися інформацією між собою і отримувати доступ до інтернету, рекомендують використовувати роутер (маршрутизатор).
Вам знадобиться
  • - Wi-Fi роутер;
  • - мережеві кабелі.
Інструкція
1
Якщо ви плануєте створити комбіновану локальну мережу, до складу якої входитимуть ноутбуки і стаціонарні комп'ютери, то придбайте пристрій з підтримкою Wi-Fi.
2
Підключіть Wi-Fi роутер до електромережі. Увімкніть цей пристрій. Знайдіть на його корпусі порт Ethernet (LAN) і з'єднайте його з мережним адаптером стаціонарного комп'ютера або ноутбука. До порту Internet (DSL, WAN), в свою чергу, підключіть кабель з'єднання з інтернетом.
3
Увімкніть обладнання, підключене до Wi-Fi роутер у. Запустіть браузер. Заповніть його адресний рядок IP-адрес Wi-Fi роутер а для входу в web-інтерфейс браузера.
4
Відкрийте меню Internet Setup (Налаштування мережі). Заповніть це меню необхіднимизначеннями для забезпечення роутер у з'єднання з сервером провайдера. Знайдіть пункт Enable NAT і встановіть навпроти нього параметр yes.
5
Це необхідно для того, щоб ноутбуки та комп'ютери, підключені до роутер у, могли отримувати IP-адресу з певного списку діапазонів при виході в інтернет. Збережіть налаштування даного меню.
6
Відкрийте меню Wireless Settings (Wi-Fi, настройка Wi-Fi). Створіть бездротову точку доступу. Якщо можливості даного Wi-Fi роутер а дозволяють створювати змішаний тип передачі радіосигналу (802.11n/g/b mixed), то включите цю функцію.
7
Збережіть задані параметри налаштувань. Перезавантажте Wi-Fi роутер . Іноді для цього потрібно відключити обладнання від електромережі на невеликий проміжок часу.
8
Підключіть всі стаціонарні комп'ютери до каналів Ethernet (LAN) Wi-Fi роутер а. Ноутбуки та інші пристрої, здатні працювати з мережею Wi-Fi, підключіть до бездротової точки доступу.
Зверніть увагу
При виході в інтернет все ноутбуки і стаціонарні комп'ютери, що входять до складу локальної мережі, найімовірніше, матимуть один IP-адресу, відмінний від їх внутрішньомережевого адреси.