Як розігнати вентилятор. програма для розгону кулера ноутбука.

В стаціонарні комп'ютери та ноутбуки встановлюють вентилятори (кулери). Це необхідно для забезпечення охолодження обладнання, щоб захистити пристрою від псування в результаті перегріву.
Вам знадобиться
  • - SpeedFan;
  • - AMD OverDrive.
Інструкція
1
У тій ситуації, коли вентилятори не справляються з поставленим завданням, їх необхідно відрегулювати або замінити. Почніть процес розгону вентилятора з установки програми SpeedFan. Врахуйте, що ця утиліта не підходить для роботи з більшою частиною ноутбуків.
2
Запустіть встановлену програму. Натисніть кнопку Configure і перейдіть у вкладку Options. Виберіть у меню Language російську мову. Натисніть кнопку «Ок». У нижній частині меню ви побачите кілька назви вентиляторів.
3
Трохи вище розташований список пристроїв, до яких підключені дані кулери і їх температури. Збільште швидкість обертання потрібного вентилятора, натиснувши кнопку «Вгору». Для автоматизації процесу зміни швидкостей вентиляторів натисніть кнопку «Автоскорость вентиляторів».
4
Якщо за допомогою цієї програми вам не вдалося збільшити швидкість обертання лопатей кулерів, але ваш комп'ютер працює з процесорів фірми ADM, то встановіть утиліту AMD OverDrive. Її можна завантажити з офіційного сайту www.ati.com.
5
Запустіть встановлену програму AMD OverDrive. Зачекайте, поки завершиться процес сканування обладнання. У лівій колонці знайдіть меню Fan Control і перейдіть до нього.
6
Змінюючи положення бігунків, розташованих в нижній частині меню, що, збільште швидкість обертань вентиляторів. У тому випадку, якщо ви хочете автоматизувати процедуру зміни швидкості кулерів, виберіть пункт Automatic для потрібного вентилятора.
7
Для закріплення досягнутого ефекту натисніть кнопку Apply. Не блокуйте програму. Натисніть кнопку Preferences, розташовану в правому верхньому куті вікна програми. Перейдіть в меню Settings.
8
Встановіть прапорець навпроти пункту Apply my last settings when system boots. Натисніть кнопку Ok. Закрийте програму. Запустіть SpeedFan і перевірте показання температурних датчиків.
Якщо ви хочете розігнати кулер своєї відеокарти, то пам'ятайте, що для її подальшої безпечної і стабільної роботи необхідний хороший рівень охолодження і правильно підібрана частота типу.
Інструкція
1
Для такої мети є спеціальна програма під назвою RivaTuner. Для того щоб протестувати настройки, скористайтеся програмою 3DMark.
2
Незважаючи на те, яка модель відеокарти, встановіть RivaTuner. Після того як ви зробите це, програма згорнеться в панель біля годинника. Вийміть її кліком миші. Ви побачите у головному вікні напис «Налаштування», поруч - трикутник. Натисніть на нього для виклику нового меню. Для відкриття панелі керування частотами клацніть по іконці мікросхеми в даному меню під назвою «Низькорівневі налаштування системи».
3
Отже, перед вами - два повзунки, які можна пересувати і, тим самим, змінювати частоти пам'яті і чіпа. Спочатку поставте галочку біля пункту, який дозволяє розгін, - знаходиться він над повзунками. Приблизно допустима межа для підвищення значень визначає програма, позначаючи це мітками. Порада: піднімайте поступово частоти на кілька відсотків. А після кожної такої зміни клацайте по кнопці «Тест», перш ніж застосувати частоту. Після того як ви налаштуєте частоти, в пункті під назвою «Запускати разом з Windows» поставте галочку.
4
Далі відрегулюйте обороти кулера. Натисніть на вкладку «Кулер». Дозвольте, поставивши ще одну галочку, зміна наступних параметрів і подивіться на меню. Вирішіть, автоматично чи буде вимірюватися швидкість при підвищенні температури або ж ви самі задасте швидкість, яку ви вважаєте за необхідною, у відсотках.
5
Тепер вам потрібно протестувати свою розгінну відеокарту. Запустіть програму 3DMark, виберіть будь-який з вподобаних тестів і дивіться на кадри з ігор, подальших далі. Програма буде обчислювати продуктивність за певний проміжок часу. Якщо ваша система працює нормально, то це означає, що відеокарта стала більш швидкісний.