Як розрахувати план продажів. Як розрахувати план для відділу продажів.

Точний розрахунок плану перспективних продажів - запорука нормального розвитку бізнесу. В планування майбутніх продажів потрібно додати не тільки кількість передбачуваного прибутку, а й ті методи, за рахунок яких можна збільшити обсяг доходів. Як написати цей документ?
Інструкція
1
Для початку складіть шапку майбутнього плану продажів. У верхній частині аркуша напишіть назву компанії, заголовок, прізвище та повну назву посади відповідальної особи.
2
Почніть складати план з опису вашого відділу: скільки людей в ньому працює, наскільки добре вони справляються зі своєю роботою, чи є необхідність в розширенні персоналу. Перелічіть основні досягнення відділу за минулий звітний період і назвіть найбільших клієнтів. Якщо в роботі відділу ви бачите суттєві недоліки, вкажіть їх причини та шляхи подолання.
3
Далі детально розпишіть ситуацію за обсягом продажів за минулий рік: періоди спаду і підйому, вкажіть загальну суму продажів по кожному співробітнику, а також продемонструйте, наскільки був виконаний план. Якщо план продажів був перевиконаний, вкажіть суму в процентах і прізвища найбільш успішних менеджерів.
4
Далі розпишіть передбачуваний обсяг продажів в майбутньому періоді. Вкажіть, з якими перспективними клієнтами укладена попередня домовленість, які договори вже укладені, а які ще знаходяться в розробці. Також перерахуйте фірми, з якими ви припускаєте встановити контакт в найближчому майбутньому. При розрахунку плану продажів враховуйте можливий ризик у вигляді посилення конкуренції на ринку або підвищення собівартості продукції.
5
Продумайте ті передбачувані заходи, які допоможуть істотно підвищити продажі: рекламні акції, кампанії, додаткові конференції, можливо, звані вечері та інше.
6
План повинен являти собою не тільки чисті цифри, але і докладну інформацію про всю роботу відділу. Разом з розрахунком майбутнього прибутку продумайте і майбутні витрати: заміну побутової техніки та іншого обладнання, зв'язок з іншими відділами, наприклад, з відділом маркетингу і бухгалтерією, підвищення зарплати перспективних співробітників і решта витрати. Все це потрібно враховувати при розрахунку.