Як обчислити експоненту.

Експонента - це математична функція, значення якої обчислюється за формулою «е» в ступені «х». Значення числа «е» приблизно дорівнює 2,7. Якщо значення числа «х» - цілі числа, то обчислити експоненту можна і на аркуші паперу. Але якщо показник функції («х») приймає дробові або дуже великі значення, то необхідний комп'ютер або інженерний калькулятор. Причому, навіть на комп'ютері обчислити експоненту не так-то просто.
Вам знадобиться
  • калькулятор або комп'ютер
Інструкція
1
Обчислення експоненти на звичайному (бухгалтерському) калькуляторі дуже важко. Тому, щоб обчислити експоненту, візьміть «інженерний» калькулятор (той на якому є значки математичних функцій). Введіть число, експоненту якого необхідно порахувати. Після чого, просто натисніть на кнопку, позначену як «е» з маленькою літерою «ікс», розташованої вище і правіше символу «е». На дисплеї калькулятора тут же з'явиться шуканий результат.
2
Якщо значення функції вийде дуже великим (показова функція дуже швидко зростає), то всі цифри результату не вмістяться на індикаторі калькулятора. Найдешевші моделі калькуляторів в такому випадку просто видають повідомлення про помилку (виглядає як буква «Е» або напис типу «error»). Якісний калькулятор в такому випадку представить результат у формі типу: хххЕууу. Щоб отримати підсумок обчислень в більш звичному вигляді, припишіть до числа ххх ууу нулів праворуч, якщо ууу - позитивне число. Якщо ууу - негативне, то посуньте десяткову точку на ууу знаків вліво, приписавши зліва необхідну кількість нулів.
3
Щоб обчислити експоненту на комп'ютері, запустіть стандартний калькулятор ОС Windows (натисніть послідовно кнопки «Пуск», «Виконати» і наберіть «calc»). Якщо калькулятор запустився в «звичайному» режимі, то переведіть його в інженерний вигляд, вибравши пункт меню «Вид» і вказавши в списку опцій «Інженерний».
4
Потім введіть на клавіатурі (віртуальної або комп'ютерної) число, експоненту якого потрібно обчислити. Після чого встановіть галочку у вікні «Inv» та натисніть на кнопку, що використовується для обчислення значення натурального логарифма «ln». При обчисленні наступної експоненти не забудьте повторно виставити галочку у віконці Inv.
5
Зверніть увагу, що спеціальної кнопки для обчислення значення експоненти в стандартному «комп'ютерному» калькуляторі немає. Зовні підходяща для цих цілей кнопка з написом ехр використовується в калькуляторі Windows абсолютно за іншим призначенням. Будьте уважні.