Як побудувати вбудована шафа.

Установка вбудованої шафи є одним з самих практичних і простих рішень проблеми зберігання речей. Конструкція шафи дозволяє оптимально використовувати весь простір від стелі до підлоги. Вбудовані шафи проектуються з урахуванням особливостей вашої квартири і можуть розташовуватися практично в будь-якому її місці - в коридорі, спальні, вітальні або на лоджії. При наявності інструментів і мінімального досвіду теслярських робіт зібрати таку шафу своїми руками не складе труднощів.
Інструкція
1
Спроектуйте шафа і зробіть його докладний креслення з деталізацією.
2
Оберіть матеріалиПостроіть вбудована шафа можна з ДСП, фанери або меблевих щитів. Однак для простоти монтажу рекомендується використовувати саме меблеві щити. Підберіть направляючі і профілі для окантовки дверей, фурнітуру і коліщатка.
3
Підготуйте місце для установки шафи. Перевірте рівність підлоги і стін за допомогою будівельного рівня. Зніміть плінтуса.
4
Виготовте всі необхідні деталі. Зберіть корпус шафи.
5
Встановіть ролики. Для цього необхідно викрутити установочні шурупи, а потім закріпити великі ролики внизу дверцята шафи, а маленькі - нагорі.
6
Прикрутите профілі для окантовки до дверей шафи за допомогою шурупів. Для цього необхідно просвердлити отвори діаметром 2,5 мм. Отвори свердляться з кроком 30 см.
7
Зробіть отвори для напрямних.
8
Оклейте шафа самоклеющейся пленкойТщательно знежирте, а потім витріть насухо всі поверхні шафи, на які планується наклеїти плівку. Розмітьте деталі викрійки і акуратно виріжте їх за допомогою ножиць, залишаючи припуск в 10 см по довжині полотна. Відокремте підкладкову папір від плівки на довжину в 15 см. Закріпіть цей край плівки на поверхні шафи. Повільно відтягніть підкладкову папір, одночасно розгладжуючи ганчіркою або валиком приклеюємо поверхню. Розгладжувати плівку необхідно по напрямку від середини до країв. Переконайтеся в тому, що на ній немає «бульбашок». Акуратно відріжте надлишки плівки гострими ножицями.
9
Прикріпіть розсувні дверциПрікрепіте до стелі направляючі з подвійними канавками. Направляючі кріпляться за допомогою шурупів і дюбелів. Встановіть двері в пази верхніх напрямних, злегка притисніть ролики і заведіть їх в пази нижніх напрямних. Вирівняйте двері і закріпіть нижню напрямну.
10
Зробіть полкіПрікрепіте Г-образні профілі для полиць до стіни за допомогою монтажної пластини. Прикрутите регульовану ніжку до нижньої частини пластини. Закріпіть кронштейни на зручній для вас висоті. Встановіть нижні тримачі для полиць.