Як різати плитку склорізом. Як розрізати плитку для підлоги 6мм плиткорезом відео.

При укладанні плитки можуть виникнути труднощі, пов'язані з її різкою. Необхідно вміти правильно різати плитку. Навчитися цієї справи може кожен бажаючий. Різати плитку можна звичайним склорізом.
Інструкція
1
Якщо вам необхідно різати настінну кахельну плитку, то можна застосувати для цієї мети звичайний роликовий склоріз. Заборонено використовувати алмазні роликові склорізи. Для початку зробіть розмітку олівцем або ж маркером. Після цього укладіть плитку на рівну поверхню і, рівномірно натискаючи на склоріз, прокатайте його від далекого краю плитки до себе. Робити потрібно таким чином, щоб на емалі залишилася видима смужка. Робити надріз можна тільки один раз. Далі вам залишається тільки розламати плитку по лінії надрізу. Для цієї мети підкладіть під неї сірник або ж маленький гвоздик. Легко натисніть з двох сторін від лінії.
2
Склоріз рекомендується застосовувати тоді, коли обсяг робіт не великий і можна обійтися без плиткореза. Врахуйте, склорізом досить складно виконати великий обсяг робіт. Якщо вам необхідно розрізати більш десятка плиток, найкраще придбати плиткоріз. Відрізняється плиткорез від склоріза розміром коліщатка. У плиткореза воно більше. Їм можна робити розріз на велику глибину. Плиткорез сильно схожий на щипці, так як має пристосування, за допомогою якого можна розламувати плитку після нанесення надрізу.
3
І склорізом і плиткорезом можна легко різати настінну плитку. Також можна спробувати розрізати ними напольную плитку. Можливо, у вас це вийде, проте для такої плитки найкраще придбати стаціонарний плиткоріз. З його допомогою можна розрізати плитку з меншими втратами і більш точно. У підсумку, найкраще відразу придбати стаціонарний плиткоріз.
4
На даний момент в магазинах є великий вибір плиткорезом. Проте варто врахувати, що плиткорізи, які коштують менше 500 рублів, мають погану якість. Хороший плиткорез обов'язково має жорстку основу. Направляючі повинні мати товсті стінки.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=3WxBXZPWkj8
Укладаючи кахель в приміщенні, рано чи пізно ви зіткнетеся з необхідністю в обрізанні плиток. На сьогоднішній день існує безліч способів (як спеціалізованих, так і «народних), які дозволяють відрізати плитку необхідного розміру.
Вам знадобиться
  • Кахельна плитка, олівець, рулетка, плиткорез.
Інструкція
1
В першу чергу, у зв'язку необхідністю в різанні кахельної плитки, вам потрібно зняти всі заміри для найбільш точного відрізу. Для цього використовуйте олівець і рулетку. Ви також можете позбавити себе від застосування рулетки. Для цього переверніть кахельну плитку лицьовою стороною вниз і прикладіть її на підлогу (впритул до стіни). Відзначте олівцем дві точки у верхній і нижній частині плитки (завдаючи позначки, враховуйте майбутній шов - малюйте їх на відстані 3-4 міліметри від краю вже покладеної плитки).
2
Переверніть плитку і перенесіть позначки на її лицьову сторону. Для цього просто прокреслите суцільну лінію по торця плитки. Тепер, коли матеріал буде розмічений, ви можете приступити до його різанні. Багато умільці, в даній операції примудряються використовувати не тільки плиткорез і болгарку (болгарка придасться для вирізання кутів на плитці), але і звичайний склоріз. Однак зараз ми торкнемося спосіб різання кахля за допомогою плиткоріз.
3
Звернувши увагу на плиткорез, ви побачите, що по його центру проходить пряме ребро - воно служить не тільки вашим орієнтиром, але й дозволяє виконати правильний розріз кахлю. Укладіть плитку на дане ребро так, щоб кожна з нанесених раніше відміток збігалася з його вершиною. Відженете важіль плиткореза назад і зафіксуйте плитку нерухомо.
4
Підведіть ролик з лезом до позначки. Переконайтеся, що він розташований строго по накресленої лінії. Злегка натискаючи на важіль плиткореза, проведіть лезом по всій довжині плитки (перемістіть важіль у верхнє положення, натискаючи на нього під час руху). Після того, як важіль виявиться нагорі, поставте ніжку плиткореза в верхню частину плитки і натиснете на рукоять. Кахель буде відрізаний.
5
Якщо в момент натискання на рукоять кахель відламана не по прямій, значить, потрібно збільшити силу тиску на важіль в момент різання плитки.