Як перевести кг в метри кубічні. Як перевести кілограми в метри кубічні.

При вирішенні фізичних задач часто потрібно переводити фізичні величини з одних систем вимірювання в інші. Як правило, цей процес не викликає особливих труднощів. Одиниці виміру однорідних фізичних величин пов'язані між собою відповідними коефіцієнтами (зрідка, нескладними формулами). Однак, на практиці іноді доводиться працювати з різнорідними величинами і перекладати, наприклад, кілограми в кубометри
Вам знадобиться
  • калькулятор
Інструкція
1
Щоб перевести відоме кількість кг в метри кубічні, дізнайтеся щільність речовини, для якого виробляється переклад. Для цього знайдіть відповідну таблицю щільності речовин. Для зручності розрахунків щільність речовин в такій таблиці повинна бути вказана в кілограмах на метр кубічний (кг/м?). Це стандартна одиниця вимірювання щільності в СІ (системі інтернаціональної).
2
Визначивши по таблиці щільність речовини, скористайтеся наступною формулою: КМК = ККГ/П, де: КМК - кількість метрів кубічних, ККГ - кількість кг (кілограмів), П - щільність речовини, виражена в кг/м? .Нехай , наприклад, потрібно розрахувати який обсяг (скільки метрів кубічних) займуть 10 тонн (10 000 кг) терасної доскі.Решеніе: Знаходимо (в інтернеті) щільність терасної дошки. Вона становить 800 кг/м ?. Скориставшись вищенаведеної формулою, можна розрахувати, що кількість кубічних метрів буде: 10000/800 = 12,5
3
Часто буває так, що визначити щільність речовини за таблицями важко. Наприклад, потрібної таблиці може не виявитися під рукою або невідомо назва речовини. Іноді предмети можуть складатися відразу з декількох матеріалів, об'єднаних в невідомій пропорції. Причому, навіть щільність відомого речовини (матеріалу) може змінюватися в широких межах (наприклад, щільність деревини залежить від її вологості).
4
Якщо визначити щільність речовини по таблиці не вдалося, то виміряйте її самостійно. Для цього (по можливості) відокремте шматок матеріалу, бажано правильної форми і порахуйте його обсяг в кубометрах. Так, наприклад, якщо це дошки, то відпиляйте рівно приблизно півметровий відрізок дошки. Потім виміряйте (в метрах) довжину, ширину і товщину зразка. Перемножте ці числа - отримане твір буде об'ємом. Тепер зважте обрізок дошки і розділіть його масу (в кг) на раніше обчислений обсяг (у м?). Отримане число буде дорівнювати щільності дошки в кг/м?.
5
Якщо в метри кубічні необхідно перевести відоме кількість кілограм води або слабких розчинів інших речовин, то щільність рідини можна прийняти рівною 1000 кг/м ?. Це ж значення щільності можна використовувати і при грубих (оціночних) розрахунках обсягів інших рідин. Щоб отримати точне значення щільності рідини, відлийте частина рідини в мірний циліндр або наповніть їй ємність із заздалегідь відомим об'ємом. Потім, зважте ємність з рідиною і розділіть її масу (без урахування ваги тари) на обсяг. Аналогічні маніпуляції виконайте, щоб отримати щільність сипучої речовини.