Як обчислити щільність населення.

У багатьох соціологічних дослідженнях, а також дослідженнях іншого штибу, щоб визначити країну як господарську одиницю, потрібно знати щільність населення. Іноді вона обчислюється для менш великих регіонів - місто, село, або будь-який інший населений пункт. Як же обчислити цю, здається, таку складну величину?
Інструкція
1
Дізнайтеся площа населяє території. Для цього використовуйте вже наявні дані. Такого роду дані можна знайти в будь-якому місці, де міститься загальна інформація про населений пункт - будь це путівник або підручник географії, а в даний час найзручніше використовувати, звичайно ж, інтернет-ресурси. Якщо ж площа залишилася вам невідома, тоді дізнайтеся в органах управління населеним пунктом кордону потрібного вам місця і, виходячи з меж, обчислюйте площа землі. Допомогти в цій складній справі вам можуть в будь-якій організації, що займається топографією, наприклад, будівельна фірма або фірма, що займається геодезичними вишукуваннями для будівництва.
2
Спробуйте більш простий шлях - використовуйте вже наявні карти, наприклад Google maps або будь-які інші, в точності яких ви не сумніваєтеся. Виділіть необхідний вам фрагмент території, збережіть у вигляді зображення. Потім, використовуючи програму для проектування будівельних об'єктів, наприклад, Autocad або Areas і обчисліть площа потрібного вам ділянки, а потім просто помножте отриманий результат на той масштаб, в якому була побудована початкова карта. Тобто множте на стільки, у скільки разів було зменшено розмір території для побудови карти.
3
Дізнайтеся, яка кількість людей проживає на потрібній вам території. Для цього знову скористайтеся вже наявними даними - інтернет-джерела, підручники, путівники, довідники і т.п. Знову-таки, дані можуть бути не точними, тому використовуйте джерела з останньою і найбільш достовірною, на ваш погляд, інформації.
4
Використовуйте дані перепису населення для даного вам населеного пункту. Їх також можна знайти в інтернеті, або дізнатися про результати перепису за допомогою офіційних установ міста чи селища.
5
Розділіть отриману вами площа населеного пункту на число проживаючих там людей. Для цього обов'язково переведіть площа в квадратні кілометри, бо саме ця одиниця є загальноприйнятою для вимірювання площі населення.
6
Не лякайтеся, якщо у відповіді ви отримаєте дріб. Щільність населення - величина статистична, тому просто округлятимете отримане число до меншого значення і не переживайте про неправильність своїх підрахунків.