Як застелити ліжко. Як красиво застеляти ліжко.

Не завжди працюючим людям вдається викроїти час на те, щоб красиво і естетично застелити ліжко, користуючись усіма правилами і традиціями. Зазвичай це робиться або у свята або перед приходом гостей. Спробуйте приділити ліжку хвилин п'ять вранці - це зовсім не складно!
Вам знадобиться
  • - Ліжко;
  • - Постільна білизна;
  • - Покривало;
  • - Подушки.
Інструкція
1
Розправте матрац, побити його, хоча б руками, простирадло розрівняйте і заправте за матрац. Якщо матрац у вас зроблений заодно з ліжком, просто спустіть простирадло вниз з краю кроваті.Пріступайте до подушок, їх може бути одна або безліч, але їх все потрібно розправити, надати їм первинну форму, надягніть на них наволочки. У різних країнах подушки випускають різного розміру, якщо знаєте розмір своїх подушок, наволочки підбирайте відповідні. В іншому випадку подушку доведеться стискати до розміру наволочки або ж вона буде вільно перевертатися всередині, що теж не сприяє комфортному сну.
2
Зазвичай, якщо ви хочете застелити ліжко красиво, подушки в свіжих розгладженими наволочках кладуть на покривало. Для повсякденного варіанту "на бігу" підійде і розташування їх під покривалом - далеко не всі міняють постільну білизну кожен день.
3
Ковдра в підодіяльнику, які повинні збігатися за розміром один з одним, розправте на простирадлі. Якщо ковдру ширше або довший матраца, то в залежності від розташування ліжка, або загніть акуратно зайве, або свесьте ковдру з ліжка, або заправте під матрац.
4
Застелите ліжко покривалом - їм може служити хутряний плед, шкура, жаккардовое полотно, стьобана готове покривало або інше ковдру в красивому чохлі. Покривало зазвичай роблять більше розмірів ліжка, щоб можна було красиво звісити його до підлоги, або закласти складку в головах або ногах.
5
Тепер настав час художньо розташувати подушки в красивих (або просто чистих) наволочках. Якщо у вас є комплект з чотирьох подушок - двох великих квадратних і двох прямокутних, то квадратні подушки поставте або покладіть в головах, а прямокутні на ніх.Можно просто хаотично розкидати декоративні подушки по покривалу головне, щоб це вписувалося в стиль спальні!
6
Для застиланні ліжка за всіма правилами потрібно спочатку постелити додатковий тюфячок на матрац - у зимовому, обтягнутому вовною, або літньому - бавовною, варіанті. На нього заодно з матрацом надягають простирадло на гумці, яка, природно, за розміром ідеально лягає, щоб не було зморшок і складок. Зверху на неї розстеляють велику простирадло.
7
Між сплячою людиною і ковдрою в люксовому варіанті передбачається наявність щільної красиво декорованої простирадла, яка і кладеться на велику простирадло при застілка. Підодіяльник надаватися теж не простий, а з деталлю типу "ластівчин хвіст", яка заправляється під матрац, щоб ноги сплячого не відкривались і не мерзли.
Зверніть увагу
Обробляйте покривала засобами від кліщів, адже ви їх перете не так часто, як білизна.
Корисна порада
Щоб ваш сон був здоровим, провітрюйте кімнату і міняйте білизну частіше.
Єдиний час доби, коли ліжко може і повинна бути видна на ліжку або дивані - це вісім годин, відведені на сон. В інший час постіль необхідно заправити, але так, щоб спальне місце вписувалося в інтер'єр і залишалося акуратно прибраним до самого вечора.
Інструкція
1
Зніміть з ліжка подушки, ковдру і все інше, до простирадла. Її розкладіть рівно, розгладьте складки.
2
Візьміть ковдру за два суміжних краю, струсіть, щоб воно рівномірно розташувалося в підодіяльнику, що не бгає і не вилазили з кутів. Покладіть поверх простирадла. Якщо ковдру ширше ліжка, підігніть один край до необхідного розміру і складіть. Розгладьте руками.
3
Накиньте покривало або плед. Розгладьте його руками, щоб не було зморшок і складок. При необхідності подоткніте краю під матрац, щоб воно не з'їжджати і не стосувалося статі.
4
Зверху покладіть подушки. Точне положення не важливо - ви можете розташувати їх поруч, на протилежних краях, по боку ліжка або в головах.
5
Інший варіант прибирання ліжка полягає в тому, що подушки не залишаються зверху, а кладуться відразу на простирадло, а ковдрою ви накриваєте їх зверху. У будь-якому випадку важливо, щоб широкі поверхні ліжку (простирадло, ковдра, покривало) були разглажени і розташовані рівно.