Як розігнати процесор в ноутбуці.

Розгін процесора в ноутбуці - це досить тяжка робота. Абсолютно безпечних способів вирішення цієї проблеми немає, тому що пристрій ноутбуків не передбачає кардинальної зміни їх характеристик. Тому підвищувати продуктивність ви будете на свій страх і ризик. Але якщо ви впевнені в собі і вирішили все-таки розігнати своє «залізо», то читайте далі.
Інструкція
1
Програмний розгін здійснюється при використанні програм, керуючих тактовим генератором. Однак для роботи програми ви повинні знати модель тактового генератора. А для цього потрібно або розбирати ноутбук і шукати мікросхему на материнській платі, або його підбирати вручну. А список досить великий.
2
Є ще кілька заковик у використанні програм по розгону: Програмне управління підтримують не всі PLL-мікросхеми; Розгін може бути апаратно заблокований. В цьому випадку не вдасться розігнати ноутбук програмою, навіть знаючи модель ТГ; Нові ТГ в ноутбуках випускаються дуже часто, і деколи йде купа часу на додавання підтримки таких ТГ в бази даних.
3
BSEL-мод. За допомогою цього методу здійснюється подача високого і низького рівнів на BSEL-Піни процесора. Під низьким і високим рівнями слід розуміти напругу певної величини і для різних процесорів воно має різне значення. Відповідні Піни процесора ізолюються або замикаються на землю. Це призводить до відчутного розгону процесора.
4
Але й тут є свої підводні рифи: Останні чіпи для ноутбуків від Intel після даного способу блокують на х6 множник процесора, в результаті чого можна отримати зворотний ефект - частота знизиться; Таким способом можна перемикати частоту FSB лише на стандартні позначки ( 133, 166 266 і т.д.); чіпсет може офіційно не підтримувати частоту FSB, тоді розгін може закінчитися невдачею.
5
Мод тактового генератора. Тут мова йде про пряме втручання в електричну схему, яка пов'язує ТГ і процесор з чіпом. Схожий на BSEL-мод, але проводиться він з BSEL-пинами НЕ процесора, а мікросхеми ТГ.
6
Ось в чому плюси цього способу: Цей спосіб відмінно працює практично на всіх ноутбуках; Такий розгін неможливо заблокувати ні апаратно, ні в BIOS.
7
А от недоліки: Технічно складний, вимагає знання деяких теоретичних даних та вміння поводитися з паяльником, крім паяльника вимагає наявності кількох технічних пристроїв; Частота переключається лише на стандартні позначки, як і у випадку з другим способом; Цей спосіб розгону так само, як і перший змушує частоту пам'яті збільшуватися паралельно з частотою FSB. Це призведе до того, що ми можемо впертися в пам'ять.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=E_y1OyIJLu4
Корисна порада
Останні два способи є апаратними, тому повторної настройки не потрібно, навіть якщо ви переустановите ОС.