Як навчитися читати по складах.

Сучасна школа пред'являє до майбутніх першокласникам досить високі вимоги: вміти читати, писати, рахувати. Тому навчання цим навичкам - це турбота батьків і дошкільних установ. Навчити дитину читати досить нелегкий і непростий процес. Батьки купують красиві книжки - азбуки, кубики, а дитина не читає. Що робити?
Інструкція
1
Ніколи не змушуйте малюка читати. Займатися з дитиною вивченням букв, читати можна тільки в тому випадку, якщо дитина сама цього просить або із задоволенням погоджується на вашу пропозицію. Спочатку використовуйте тільки ігрові форми навчання.
2
Почніть навчання читанню з вивчення букв, називайте їх так, як вони звучать в словах (не «ен", а "н" і т.п.). Купіть барвисту настінну абетку, книжку-абетку, склади і кубики з буквами. Вивчені букви повторюйте кожен день ненав'язливо, між справою, при зручних випадках. Повторюючи, дитина поступово запам'ятає всі букви. Склади краще запам'ятовувати зорово: це РА, а це РУ.
3
Не використовуйте штучне з'єднання букв у склади: ЕР + А - це РА. Це тільки плутає малюка і заважає йому зрозуміти сенс слогового злиття. Називайте в складах звуки, а не букви.
4
Для того щоб ваша дитина навчився читати грамотно і швидко, розвивайте «поле зору». Грайте з малюком в ігри. Наприклад, «назви літери, склади, які розташовані на картинках, кубиках, табличках і т.п». Вивчили якусь букву, відкрийте книжку і пограйте, саме пограйте, а не читайте. Знайдіть знайому букву на сторінці. Під час прогулянок з малюком шукайте літери в назвах - вивісках магазинів, фірм.
5
Вправляйте фонематичний слух. Грайте з дитиною в звукові гри. Наприклад, назвіть слово і попросіть дитину: знайди, де ж це сховалася буква С або М, а де сховалися склади: ПЕ або МА. На який звук починається це слово? Придумай ще слово на цю букву і подібні ігри.
6
Розвивайте осмислене сприйняття звуко - буквеного складу слів. Можна використовувати гру «Вгадай слово». Називайте слово по звуках: [М-А-М-А]. Попросіть малюка вимовити слово цілком: МАМА. Використовуйте слова спочатку з двох-трьох букв, потім поступово можна збільшити кількість букв в словах. Коли малюк сам почне згадувати вам слова, вважайте, що ви домоглися першого і важливого успіху в навчанні читання.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=fVyEoxDoOAI