Як відновити системні файли.

З підключенням комп'ютера до інтернету з'являється не тільки доступність широкого спектру ресурсів та інших благ, а й небезпека зараження вірусами, троянами та іншими шкідливими програмами, що в підсумку може привести до серйозних наслідків, аж до псування системних файлів. Збільшує цей ризик почасти робота за ПК в якості адміністратора, в цьому випадку навіть невелика помилка може мати бурхливий резонанс.
Інструкція
1
Раджу вам користуватися обліковим записом звичайного користувача, це вбереже вас від допущення деяких помилок і частково підвищить безпеку вашого ПК при роботі в глобальній мережі. Як додаткову міру, можна взяти на озброєння створення резервної копії системного диска.
2
Ефективно допомагають відновити системні дані спеціальні програми, яких в інтернеті предостатньо. Вони систематично створюють образ системного диска і записують його на прихований службовий розділ вінчестера.
3
А ми поговоримо про один із стандартних способів відновлення будь-яких даних, у тому числі і системних. Це створення точки відновлення системи з подальшим відновленням стану комп'ютера на певний момент. Цей процес ми розкриємо для користувачів ОС Windows XP, як найпопулярнішої системи серед рядових користувачів:
4
Викликаємо меню «Пуск», заходимо в «Панель управління». Перед нами відкриється список операцій, в якому вибираємо «Налаштування системи». Шукаємо вкладку «Загальні», переходимо на неї. Далі клацаємо на кнопці «Запустити відновлення системи» і вибираємо пункт «Створити точку відновлення». Вказуємо ідентифікатор точки, у нас створюється при цьому дамп всіх системних налаштувань на даний момент часу.
5
У разі втрати частини даних можна буде відновити стан вашого ПК вибравши рядок «Відновити більш раннє стан комп'ютера» із зазначенням необхідної точки відновлення.
6
Крім того незайвим буде проведення процедури резервного копіювання системного стану ОС. У цьому вам допоможе стандартна утиліта «ntbackup». Її можна знайти в папці Windows -> System32. А можна викликати командний рядок і прописати назву утиліти там. Запуститься майстер архівації або відновлення. Включаємо System State в список резервуються файлів і весь системний розділ, по можливості.
Виконання завдання відновлення видалених системних файлів операційної системи Microsoft Windows по суті зводиться до створення копії втрачених файлів з інсталяційного диска і їх правильно розпакуванню. Ця процедура дещо різниться для різних версій OS, але основні дії залишаються незмінними.
Вам знадобиться
  • - інсталяційний диск Windows XP;
  • - інсталяційний диск Windows 7;
  • - ERD Commander 5.0 for Windows XP
Інструкція
1
Виконайте завантаження комп'ютера з диска ERD Commander і вкажіть встановлену операційну систему в якості основної (для Windows XP).
2
Вставте завантажувальний диск Windows в дисковод і натисніть кнопку «Пуск» для виклику головного меню системи (для Windows XP).
3
Перейдіть в пункт «Мій комп'ютер» і скопіюйте папку I386 в обрану для розміщення системних файлів директорію (для Windows XP).
4
Поверніться до головного меню «Пуск» і перейдіть в пункт «Виконати» для запуску інструменту "Командний рядок» (для Windows XP).
5
Введіть значення cmd у полі "Відкрити" і натисніть кнопку OK для підтвердження виконання команди запуску (для Windows XP).
6
Введіть команду expand путь_к _скопірованному_файлу путь_к_удаленному_файлу і натисніть функціональну клавішу Enter для підтвердження виконання команди (для Windows XP).
7
Повторіть цей алгоритм дій для кожного підмета відновленню системного файлу і перезавантажте комп'ютер для застосування обраних змін (для Windows XP).
8
Виконайте завантаження комп'ютера з диска ERD Commander, вказавши OS Windows 7 в якості основної і натисніть кнопку «Пропустити» у вікні вибору настройки мережі.
9
Погодьтеся з пропозицією зміни букви завантажувального диска і вкажіть шлях до папки, обраної для збереження системних файлів (для Windows 7).
10
Запустіть «Засіб відновлення системи» і вкажіть розділ «Засіб перевірки системних файлів» (для Windows 7).
11
Натисніть кнопку «Далі» і застосуєте прапорець на полі «Сканувати і запитувати перед виправленням в діалоговому вікні (для Windows 7).
12
Дочекайтеся завершення процесу перевірки і застосуєте прапорці на полях підлягають відновленню файлів в списку вікна майстра відновлення системних файлів (для Windows 7).
13
Натисніть кнопку "Далі" для запуску процесу відновлення і ознайомтеся з результатами в новому діалоговому вікні (для Windows 7).
14
Натисніть кнопку "Далі" для завершення процесу і підтвердіть свій вибір натисканням кнопки «Готово» в новому діалоговому вікні (для Windows 7).
15
Натисніть кнопку «Закрити» для завершення роботи майстра відновлення системи і перезавантажте комп'ютер для застосування обраних змін (для Windows 7).